Yazmaktan korkan birisine ne öneri verilebilir?

bilmiyorumbnde

Femtopat
Daha fazla  
Sürekli kitap yazmak istiyorum, birkaç denemem de var ancak nedensizce kötü yazmaktan korkuyorum ve bu korku bir yerden sonra beni olumsuz etkilediği için bu yazdıklarıma da yansıyor. Tıkandığım için yarıda bırakıyorum. Bu korkuyu nasıl yenerim onu da bilmiyorum, bana tavsiye vermek isteseydiniz bu ne olurdu?

Sürekli kitap yazmak istiyorum, birkaç denemem de var ancak nedensizce kötü yazmaktan korkuyorum ve bu korku bir yerden sonra beni olumsuz etkilediği için bu yazdıklarıma da yansıyor. Tıkandığım için yarıda bırakıyorum. Bu korkuyu nasıl yenerim onu da bilmiyorum, bana tavsiye vermek isteseydiniz bu ne olurdu?
Bence bu denemelerinizi arkadaşlarınızla, hatta burada paylaşabilirsiniz. Kötü yönlerini söyleriz, düzeltir ona göre yazarsınız.

Her insan sıfırdan başlar. Direk kuş gibi uçmazsın. Düşeceksin ama kalkmayı bileceksin. İnsanların aşağılayıcı yorumlarını dinlemeyeceksin. Bazı kazanımlar çıkarıp daha iyi yazmaya çalışacaksın. Ayrıca denemelerinden birkaç tanesini sakıncası yoksa inceleyebilir miyim?

Yazmaktan pek anlamam ama kötü olduğunu düşündüğünüz kitabınızdaki hataları arkadaşların ile veya kendin bularak düzeltebilme fırsatın var. Yani hata bulmaktan korkmak yerine onları bulmaya çalışarak yazdıkça gelişebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı