Yazmış olmak için cevap yazanlar

trkn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Uzun süredir dikkatimi çeken ve son zamanlarda göze batan bir durumu anlatayım. Çoğu konuda bir konuya aynı cevap verilmesine rağmen kelimeleri değiştirilerek aynı şeyleri yazanları gördüm ve bu durum forumdaki cevap kalitesini azaltıyor. Ayrıca bazı konularda ise bazı kişilerin gereksiz bir özgüvenle cevap yazdığını düşünüyorum çünkü yazdıkları cevaplardan fazla emin oluyorlar ancak çoğu zaman mantıksız ve dayanağı olmayan şeyler oluyor bunlar. Sırf bu yüzden benim doğru bildiğim bir şeyi bile sorguluyorum, *adminlerin yazım kurallarıyla ilgili katı tutumunun yanı sıra bunlarla da ilgilenmesini isterdim. Son olarak forumda eski olmak ve beğenisinin ya da mesaj sayısının fazla olması demek o adamın her şeyi doğru bildiği anlamına gelmiyor ama ara sıra görüyorum tanrı gibi gezenler var bu şekilde. Ayrıca böyle kendi kendine konu açanları ya da bilgisi az olduğu için kendini izah edemeyenleri yargılayan egoist bir kitle daha var işin ilginç tarafı onlarında bilgi ve kültür seviyesi o soruyu sorandan fazla bile değil görünce gülesim geliyor onlara ve bunun yanı sıra soruyla konuyla alakası olmayan, konuya sırf eleştiri yazmak için girenlerde var. Bilmiyorum sizin fikirleriniz nelerdir?

*Bu konuyu biraz açayım yanlış anlaşılma olmasın, elbette her konuyla ilgileniyorlar ancak yazım kurallarında uyguladıkları kadar etkili bir çalışma olmuyor ne yazık ki.

1 kişi yazınca belki çok etkisi olmayabilir fakat 2 veya daha fazla kişi aynı şeyi yazıyorsa daha çok etki uyandırabilir bir sorun hakkında. Benim nacizane görüşüm bu şekilde.
Onun yerine begen butonunu kullanabilir. Sonucta sus olsun diye eklenmedi o buton oraya.

Gereksiz ozguvenle yazilmasi subjektif bir sey. Hakaret, asagilama yoksa uslup ile ilgili yapabilecek bir sey yok. Ona da ceza verilmeye kalksa forumda adam kalmaz.

Benim derdim, "Gereksiz konu" meselesi. Acin bakin "Programlama" forumuna, 300 tane "Hangi dille baslayayim" konusu var. Admin olacak arkadas hala ogrenemedi artik yeni konu acmanin mantiksiz oldugunu.

Sticky topic diye bir sey var, yillardir kullanilan ve ise yarayan.

Dediğiniz kritere giriyorum :) Yazmış olmak için yazdım, yeey! Şahsi görüşüm "Beğen Butonu" konusunda insanlar çok duyarlı değil, 1 kişinin eksiksiz anlatması biraz zor, tamamlaya tamamlaya konuyu açan kişinin kafasında ki düşünceleri oturmayı doğru buluyorum.

Aynı mesajların tekrarı seklindeki mesajları raporla. Kurallara göre aynı şeyi yazmak yerine mesajı beğenmeliler. Ama diyelim ki ondan başka 1 2 cümle de farklı bir şeyden bahsetti, bi durumda tekrar olmaz.

Bırakın kim ne yazıyorsa yazsin. Her şeyi beğenmek zorunda değilsiniz. Forum kültürü de böyledir, hatta buranın sıkı kurallarının çoğu forum kültürünün işleyişi etkiliyor.

Yukarıda ki arkadaşın da yazdığı gibi bir kişinin yazmasıyla 10 kişinin aynı şeyi söylemesi çok daha fazla etkiliyor ve güven veriyor. Eğer bu konuyla ilgili bir kural gelirse vay halimize o zaman. İnsanlar bilgi vermek veya öğrenmek için bu forumu kullanıyor.

Yukarıda ki arkadaşın da yazdığı gibi bir kişinin yazmasıyla 10 kişinin aynı şeyi söylemesi çok daha fazla etkiliyor ve güven veriyor. Eğer bu konuyla ilgili bir kural gelirse vay halimize o zaman. İnsanlar bilgi vermek veya öğrenmek için bu forumu kullanıyor.

Onun yerine begen butonunu kullanabilir. Sonucta sus olsun diye eklenmedi o buton oraya.

Forumda mesajı yazarken yeni bir mesaj geliyor ve bunun bildirimi geldiği sırada kullanıcı bakmak istemiyor dikkatini dağıtmamak için. Başıma gelmişliği var ve mesaj silinemediği için öyle kalıyor.

Katılmıyorum, konuda mesaj olmadığında yazıyorum aynı anda 2,3 kişi daha yazmış oluyor. Bir çözümü birden fazla kişinin yazmış olması o sorunun doğru çözüm olma olasılığını artırır.
Doğru bildiğin şeyi adam yanlış yazmış ise raporlayarak, ''Yanlış bilgilendirme'' uyarısı oluşturabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı