YBS için üniversite önerisi

XFG

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Yönetim bilişim sistemleri için her şeyiyle uygun (çevre, sosyallik, bütçe uygunluğuyla) önerebileceğiniz üniversite var mıdır?

Selam arkadaşlar. Yönetim bilişim sistemleri için her şeyiyle uygun (çevre, sosyallik, bütçe uygunluğuyla) önerebileceğiniz üniversite var mıdır?
Özeller içerisinde Çankaya Üniversitesi ve Özyeğin için çok iyi eğitim verdiği söyleniyor.
Devlet içerisinde Boğaziçi tepe sırada yer alırken hemen ardından SAÜ, Bartın Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi izliyor.
Ortam ve sosyallik bakımından Özyeğin Çankaya’dan iyidir ancak bütçe bakımından İstanbul şartlarında masrafınız Ankara’ya göre açıkça daha fazla olacaktır.

Özeller içerisinde Çankaya Üniversitesi ve özyeğin için çok iyi eğitim verdiği söyleniyor.
Devlet içerisinde Boğaziçi tepe sırada yer alırken hemen ardından saü, Bartın Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi izliyor.
Ortam ve sosyallik bakımından özyeğin Çankaya'dan iyidir ancak bütçe bakımından İstanbul şartlarında masrafınız Ankara'ya göre açıkça daha fazla olacaktır.

Hocam açıkçası ben sınavdan en fazla 400-410 falan yaparım diye umuyorum. Antalya Akdeniz Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi (Konya) düşünüyordum. Sakarya Üniversitesi de var aklımda.

Hocam açıkçası ben sınavdan en fazla 400-410 falan yaparım diye umuyorum. Antalya Akdeniz Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi (Konya) düşünüyordum. Sakarya Üniversitesi de var aklımda.
Hocam Konya-Antalya bölgesindeki üniversiteler hakkında pek fikrim yok. Ama genel olarak YBS içinde SAÜ ve Bartın Üniversitesi çok konuşuluyor. İkisinde de bu bölüm YBS’nin yeni yaygınlaştığı dönemde kuruldu.

Hocam Konya-Antalya bölgesindeki üniversiteler hakkında pek fikrim yok. Ama genel olarak YBS içinde SAÜ ve Bartın Üniversitesi çok konuşuluyor. İkisinde de bu bölüm YBS’nin yeni yaygınlaştığı dönemde kuruldu.
Peki buralarda çevre, bütçe uygunluğu nasıl olur?

Peki buralarda çevre, bütçe uygunluğu nasıl olur?
Sakarya öğrenciler için aslında uygun bir şehir ve İstanbul’a yakın bir şehir. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ulaşım konusunda zorluk çekmezsiniz. Bartın hakkında çok bir fikrim yok ancak öğrenci anketlerinde genel olarak çok pahalı bir şehir olduğu söylenmiş. Sosyal hayat ve imkanlar Sakarya’da daha fazla. Orası da konum olarak Ankara’ya daha yakın bir şehir. Yalnız Bartın Üniversitesi’nin avantajlı olduğu kısım bilgisayar ve programlama ağırlıklı dersler daha fazla olması. Bana sorarsanız özel okuma imkanınız varsa Ankara kesinlikle o konuda en ideal şehir. Çankaya Üniversitesi özellikle çok başarılı olduğunu çoğu kişiden duydum.

Son düzenleme:
Sakarya öğrenciler için aslında uygun bir şehir ve İstanbul'a yakın bir şehir. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız ulaşım konusunda zorluk çekmezsiniz. Bartın hakkında çok bir fikrim yok ancak öğrenci anketlerinde genel olarak çok pahalı bir şehir olduğu söylenmiş. Sosyal hayat ve imkanlar Sakarya'da daha fazla. Orası da konum olarak Ankara'ya daha yakın bir şehir. Yalnız Bartın Üniversitesi'nin avantajlı olduğu kısım bilgisayar ve programlama ağırlıklı dersler daha fazla olması. Bana sorarsanız özel okuma imkanınız varsa Ankara kesinlikle o konuda en ideal şehir. Çankaya Üniversitesi özellikle çok başarılı olduğunu çoğu kişiden duydum.

Burslu tutarsa gidebilirim hocam. Onun dışında devlet üniversitesi düşünüyorum. Devlet için öneriniz var mıdır?

Geri
Yukarı