YBS okunur mu?

Arkadaşlar EA okuyorum. Marmara üniversite YBS okunur mu yoksa Hacettepe hukuk daha mı iyi?

Sana bağlı bence bende YBS okumayı düşünüyorum nedeni yazılım okumak istiyorum ama yazılım ya da bilgisayar mühendisliği kazanamayacağımı düşündüğümden amacım onu kazanmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre hukuk, tıp gibi bölümler dışında okumak çok gereksiz artık. Tabi çok iyi üniversitelere gidilmediği takdirde. Ben olsam hukuk seçerdim. Yazılım için okumaya pek de gerek yok ben siber güvenlik okudum iki sene fakat 1.5 yıldır web geliştirici olarak çalışıyorum.

Sayısal zor yav.

Aynen sayısaldım normalde ben ama kazanamadım bu sene öyle çok da çalışmadım bu sene EA gireceğim YBS için fizik falan yapamıyorum.

Bana göre hukuk, tıp gibi bölümler dışında okumak çok gereksiz artık. Tabii çok iyi üniversitelere gidilmediği takdirde. Ben olsam hukuk seçerdim. Yazılım için okumaya pek de gerek yok ben siber güvenlik okudum iki sene fakat 1.5 yıldır web geliştirici olarak çalışıyorum.

Bence ailende ya da çevrende hukukçu yoksa hukuk okumakta saçma olabilir çünkü sıfırdan o çevreyi oluşturmak çok zor ve maliyetli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen sayısaldım normalde ben ama kazanamdım bu sene öyle çok da çalışmadım bu sene EA gireceğim YBS için fizik falan yapamıyorum.

Bence ailende ya da çevrende hukukçu yoksa hukuk okumakta saçma olabilir çünkü sıfırdan o çevreyi oluşturmak çok zor ve maliyetli.

Hukukta mülakat aşaması sıkıntılı sınavı bir türlü başarırsın ama mülakatta iş bitiyor.

Okunur, niye okunmasın? Büyük ihtimalle amacınız yazılım mühendisliği okuyamadığınız için YBS seçip evden kendinizi geliştirmek. Mantıklı seçim.

Geri
Yukarı