YDT 75 net

Hocam herkes bana öyle diyor 4 işlem bilsen 10 15 net geliyor hocam benim babam bakkal 4 işlemim çok iyi ama konuya gelince takılıyorum.Ben de mi sıkıntı var anlamdım ki. Düzenli bir çalışma dediniz nasıl bir çalışma daha da açar mısınız?
TYT matematik konularını 2 ayda günde 4-5 saat çalışıp bitirebilirsiniz. Sonrasında bol deneme çözerseniz yeni nesil sorulara iyice aşina olursunuz.

Hocam merhaba. Size bir soru sormak istiyorum. Şu an 12. sınıfa gidiyorum. Dil bölümüne bu sene geçtim. Gramer konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Dilko - Step by Step - Grammar adlı kitaptan çalışıyorum. Ancak her şey birbirine karışıyor. Testlerde bazı soruları yapıp, bazılarını yapamıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Hocam merhaba. Size bir soru sormak istiyorum. Şu an 12. sınıfa gidiyorum. Dil bölümüne bu sene geçtim. Gramer konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Dilko - Step by Step - Grammar adlı kitaptan çalışıyorum. Ancak her şey birbirine karışıyor. Testlerde bazı soruları yapıp, bazılarını yapamıyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim?
Hocam 12 de dile geçmek biraz yanlış olmuş bana göre çünkü mezuna kalmanız muhtemel çünkü eğer 11 de sağlam bir grammer ve yanında skills de yapsaydınız şimdi işiniz kolaydı ama 12 de geçmişsiniz olan olmuş.Hocam eğer grammerde hala soru yaşıyorsanız grammeri iyi bilen bir hocanız yada bir arkadaşınız varsa destek almanızı öneririm .Yoksa eğer 12 grammer konusunu ne olup olmadığını anla farklı grammer kitaplarından çalış,yanında soru da çöz yanlışlarını birine göster ve anlamaya bak yoksa başka bir çözümü yok.Grammer halledilir hocam düzenli bir çalışma ile önemli olan reading skillsteki durumunuz Çünkü nerdeyse sınavın yüzde 80 i falan okduğunu anlama ve skillsten oluşuyor bunu da unutmayın gidip de demeyin ilk 20 soru grammerden oluşuyor onları yapmasam da olur grammer çalışmayayım falan gibisinden düşünmeyin.Çünkü reading ve skillste de grammerin iyi olup olmadığı da ölçülüyor.Hocam diyeceklerim bu kadar sıkı çalışmaya bak Allah yardımcın olsun.

93 günde 15 net sıçramak hiç kolay değil. Konuyu 2 ay kadar önce açmış olsan farklı konuşurduk ancak şu anda yapman gereken şey grammar eksiğin varsa en en geç 2 hafta içinde bitirmek (günde 12 saat mi çalışırsın bilemiyorum ancak bitmek zorunda), kelime ezberi yapmadan sadece soru çözümü. Günde 60-100 soru çözümü, yanlışların kontrolü, bir bilene anlamadıklarını sormak. Son 1 ay kala her gün bir YDT denemesi çözüyor olman gerekiyor.
Bu arada YDT ile ilgili konuları Yabancı Dil bölümüne açmanızı öneririm arkadaşlar.

Geri
Yukarı