YDT net arttırmak

Ulusalcı

Hectopat
Arkadaşlar, geçen sene YDT'den 50 net yaptım mezuna bıraktım. Bu sene denemelerde ortalama 55 netleri görüyorum, hedefim 65 net çeviri anlam bozan you say diyalog gibi soruları fulluyorum ama ilk 20 sorudan neredeyse yarı yarıya yapıyorum. Tenses çalışıyorum kafamda tam oturmuyorum, sorularda yanlışım çok çıkıyor. Cloze test ve grammar konusunda çok sıkıntıdayım, anlayacağınız TYT netlerim 60 net civarında. Yalnızca YDT netim hedeflediğimin 10-15 net aşağısında grammar ve cloze testte iyi olmak için nasıl bir yol izlemeyelim konu mu çalışayım ne yapayım sizce?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam sen bilgi sahibi gibisin. Ne yapmam lazım? Grammar ve cloze test için yardımcı olursan iyi olur readingte vb. grammari anladığım için oradan netler geliyor zaten ama direkt grammar sorularında 2 şık arasında kalıp yanlışı işaretliyorum bu ilk 20 soruda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm kadarıyla gramer sorularındaki tekniği bilmiyorsun. Gramer sorularına çok boğulmamak lazım. Bunun için de okuma yapılması gerekiyor günlük bir tane. Örneğin, fiilin ikinci halini görünce akla doğrudan geçmiş zamanın gelmesi vb. gibi şeyler okumayla oturur ve o sırada bağlaç da çalışmış olursunuz, okuma da yapmış olursunuz. Okumayı yaparken de öylesine okuyup geçme, burada bu bağlaç nasıl kullanılmış şeklinde analiz et. Aynı şekilde tense ve diğer gramer konularına da öyle bak.

Geri
Yukarı