YDT sınavı için tavsiyeleriniz

Ben ingilizce romanlar okuyup anlayabildiğim, yeri geldiğinde arkadaşlarımla yaptığım tartışmalar için ingilizce akademik kağıtlar çıkartabilmeme rağmen 70 net yaptım 1 2 hafta önce çözdüğüm geçen senenin YDTsinde. ÜDSlerde de 60 net yapıyorum.

Sana en büyük tavsiyem kelime ezberlemen ve yapamadığın soruları kesip biriktirmen.

Ben ingilizce romanlar okuyup anlayabildiğim, yeri geldiğinde arkadaşlarımla yaptığım tartışmalar için ingilizce akademik kağıtlar çıkartabilmeme rağmen 70 net yaptım 1 2 hafta önce çözdüğüm geçen senenin YDTsinde. ÜDSlerde de 60 net yapıyorum.

Sana en büyük tavsiyem kelime ezberlemen ve yapamadığın soruları kesip biriktirmen.
Anladım, teşekkürler. 70 harika ama işte herkesin seviyesi aynı olmuyor. YDT'de 40-45 arası yapıyorum, TYT'de 60-65 arası yapıyorum. TYT'yi YDT'den daha iyi yapıyorum.

Anladım, teşekkürler. 70 harika ama işte herkesin seviyesi aynı olmuyor. YDT'de 40-45 arası yapıyorum, TYT'de 60-65 arası yapıyorum. TYT'yi YDT'den daha iyi yapıyorum.

Dikkat göstermeye çalıştığım ingilizceyi çok iyi bir derecede bildiğimi düşünmeme rağmen baya yanlışımın olması. Ama 40 45 yapabiliyorsanız sınava yönelik zorlu bir çalışmayla bence 70 lere çekebilirsiniz.

Arkadaşlar işin YDT kısmında gerektiğince yardım etmişler zaten ben de biraz TYT kısmından bahsetmek isterim. 2023 YKS'de TYT'de 73,75, YDT'de ise 76,25 net yaparak Gazi Üniversitesi ELT bölümünü kazandım, öncelikle bunu söyleyeyim.

Malum artık 75 YDT de yapsan TYT netin iyi değilse 20-25 bin gibi komik bir sıralama dahi gelebiliyor, gelmiyor zannetmeyin bu yıl bir sürü öğrenci gördüm bu şekilde olan. Nerden yaparsınız, nasıl yaparsınız bilmiyorum ama eğer güzel bir yerde okumak istiyorsanız minimum 70-75 TYT neti yapmanız gerek.

Türkçe çalışın zaten, rahat 30 net üstü yapılabilecek bir ders evet sınav anı ekstra zor gelebiliyor ama bunun için ekstra zor branş denemeleri çözerek kendinizi hazırlarsınız.
Matematik 2 senedir zor gelmiyor, bu sene ne olur bilmiyorum ama Bıyıklı Matematik kanalıyla beraber matematiğe çalışıp sonra da Eyüp B. ile zor sorular çözerseniz geometrisiz 20-25 netiniz rahat olur diye düşünüyorum.
Sosyal için çalışmaya gerek yok, ben de çalışmıyorum. Eğer sıfır değilseniz ve 12-13 net kadar yapabiliyorsanız full branş denemesi çözüp oradaki hap bilgileri not alarak ilerleyin, sene sonunda 15 üstünü görürsünüz rahatça.

Bunu ayrı yazıyorum, çünkü bence en önemli yer burası bir dilci için. Fen artık çok önemli. Eskiden Matematik yapın sizi ileri atar diyorlardı fakat artık 10-15 hatta 20 matematik bile yer yer ileri atmıyor, çünkü artık herkes Matematik yapmaya başladı. Bir de dil sınavına giren sayısalcılar da işin cabası zaten. Bu yüzden eğer öne geçmek istiyorsanız Matematik netinize ek minimum 7-8 net de fen yapmanız gerek.

Kimya: Görkem Şahin
Fizik: Özcan Aykın
Biyoloji: Selin Hoca

Bunlardan ilerleyip her dersten birer kitap bitirip (Kimya: 345-Aydın, Biyoloji: Biyotik, Fizik: 345) sonrasında denemeye geçerseniz minimum 10 net fen yaparsınız ki bu da çok işinize yarar.

Uzun ve güzel yazınız için çok teşekkürler.
Sınıftaki arkadaşlarımın İngilizce seviyesi çok iyi, hem de baya iyi. Sınıfıma göre YDT'yi kötü yapıyorum, ama sınıfımdaki arkadaşlarım da TYT'yi benden daha kötü yapıyor. Bugün TYT denemesi olduk 61 doğru, 57,25 net yaptım. TYT denemelerinde sınıfta en yüksek hep ben yapıyorum. Sınıfıma göre YDT'yi kötü, TYT'yi ise daha iyi yapıyorum.
Bugünkü denemede; Türkçe 32 doğru 8 yanlış, Sosyal 17 doğru 2 yanlış, Matematik 5 doğru 1 yanlış, Fen 7 doğru 4 yanlış. Normalde Fen kısmında bu kadar yüksek yapamam, sınavın Fen kısmı çok zor olmadığı için yüksek yaptım.
Okuldaki hocalarım genelde şunu söylüyor: 12,13 Matematik yapsanız baya ileri gidersiniz. Fen kısmında Biyoloji'yi yapabilirsiniz çünkü tam sayısal değil sözel yönü de var, diyorlar.

Uzun ve güzel yazınız için çok teşekkürler.
Sınıftaki arkadaşlarımın İngilizce seviyesi çok iyi, hem de baya iyi. Sınıfıma göre YDT'yi kötü yapıyorum, ama sınıfımdaki arkadaşlarım da TYT'yi benden daha kötü yapıyor. Bugün TYT denemesi olduk 61 doğru, 57,25 net yaptım. TYT denemelerinde sınıfta en yüksek hep ben yapıyorum. Sınıfıma göre YDT'yi kötü, TYT'yi ise daha iyi yapıyorum.
Bugünkü denemede; Türkçe 32 doğru 8 yanlış, Sosyal 17 doğru 2 yanlış, Matematik 5 doğru 1 yanlış, Fen 7 doğru 4 yanlış. Normalde Fen kısmında bu kadar yüksek yapamam, sınavın Fen kısmı çok zor olmadığı için yüksek yaptım.
Okuldaki hocalarım genelde şunu söylüyor: 12,13 Matematik yapsanız baya ileri gidersiniz. Fen kısmında Biyoloji'yi yapabilirsiniz çünkü tam sayısal değil sözel yönü de var, diyorlar.
TYT Fen'de neredeyse hiçbir dersten sayısal soru çıkmıyor YKS'de. Evet, Fizik biraz sayısala kaçıyor konu anlatımlarında falan ama sorularda sayısal sormuyorlar YKS'de. O yüzden hepsini yapabilirsiniz. Bence Kimya en kolayı mesela Biyoloji'den ziyade.

Geri
Yukarı