YDT sınavında 70 doğru yapmak iyi midir?

Toplam 80 soru var zaten. Çok iyi.
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

70 doğru 10 yanlış olduğunu varsayarsak 67.5 net çok çok iyi ancak kötü bir TYT sonucun varsa işe yaramayacak YDT'yi iyi yapman.
Merhabalar hocam. Ben lisede yatabilmek için dil bölümünü seçmiş, geçen sene de "dil bölümünde okursam iş bulamam" gibi gereksiz bir telaşa düşerek sınava sözelden girmiş ve ağır çuvallamıştım. Hatta okumayı beceremediğimi düşünüp üniversiteyi aklımdan çıkarmış ve direkt bir işe girmiştim.

Şuan da memnun olduğum bir işte çalışıyorum lakin ailem halen üniversite okumam konusunda ısrar edince "bari bu sene de YDT'den gireyim" diyerekten dün gelişigüzel bir şekilde hiç çalışmadan sınava girmiş oldum.

Birkaç saat öncesine dahi kadar aklımda bir üniversiteye yerleşmek fikri yoktu, lakin birkaç arkadaşımla görüştüğümde, "YDT'de çalışmadan nasıl o kadar doğru yapabildin?" gibi tepkiler aldım. Böyle olunca açıkçası özgüvenim biraz yerine geldi ve üniversite okuma ümidim yeşerdi.

Aklımda şuan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Sinoloji bölümünü okumak var lakin ben baktığımda dediğiniz gibi kötü TYT'ten ötürü kıl payı kaçırdığımı görüyorum. Rica etsem bir de siz bakabilirseniz çok sevinirim.

OBP 350,
Türkçe 40 soruda; 26 doğru, 14 yanlış.
Sosyal Bilimler 20 soruda; 16 doğru, 4 yanlış.
Matematik tamamen boş.
Fen Bilimleri tamamen boş.
YDT'de ise dediğiniz gibi 70 doğru, 10 yanlış.

Geri
Yukarı