Yedekleme kaç GB yer tutar?

Çözüm
Öncelikle senin bilgisayarındaki kullanılan alan boyutunu belirtmediğin sürece doğru yardım alamayacaksın.
Windows ayarları açıp sistem sekmesine tıkla ve depolama sekmesine geç. Kullandığın miktarı öğren ve konu içerisinde belirt.
Windows 10 kullanmıyorsan eğer bilgisayar sekmesini açarak yine görebilirsin.

Bilgisayar üzerindeki tüm dosyaları değilde ayıklama ile yedekleme yapacaksan yine kesin bir boyut belirtmen gerekecek.

Yedekleme için yapacağın seçim kesinlikle taşınabilir disk almak olmalı. Taşınabilir disk 1 TB versiyon genel tercih oluyor fiyatı yüzünden.
Flash bellek üzerinde sürekli yanınızda taşımak istediğiniz dosyalar için kullanılabilir. Bunun dışında aktarım aracı olarak kullanıldığını hatırlatıyorum.
Neyi yedekleyeceksin? Zaten biz size kullanıcı verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz. Yani bu kişiden kişiye değişir. Örneğin benim format öncesi aldığım yedekler ortalama 3GB yer kaplıyor. Zaten çoğu dosya HDD'de olduğu için HDD'yi formatlamadığım sürece çok sıkıntı çıkarmıyor. Geçen yıl HDD'mi formatladım mesela. Onun için 350GB civarı bir yedek almıştım. Yani sorunuz tamamen kişisel bir soru olmuş. Ne kadar silinmesini istemediğiniz dosya varsa o boyutta bir USB almalısınız.

Öncelikle senin bilgisayarındaki kullanılan alan boyutunu belirtmediğin sürece doğru yardım alamayacaksın.
Windows ayarları açıp sistem sekmesine tıkla ve depolama sekmesine geç. Kullandığın miktarı öğren ve konu içerisinde belirt.
Windows 10 kullanmıyorsan eğer bilgisayar sekmesini açarak yine görebilirsin.

Bilgisayar üzerindeki tüm dosyaları değilde ayıklama ile yedekleme yapacaksan yine kesin bir boyut belirtmen gerekecek.

Yedekleme için yapacağın seçim kesinlikle taşınabilir disk almak olmalı. Taşınabilir disk 1 TB versiyon genel tercih oluyor fiyatı yüzünden.
Flash bellek üzerinde sürekli yanınızda taşımak istediğiniz dosyalar için kullanılabilir. Bunun dışında aktarım aracı olarak kullanıldığını hatırlatıyorum.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı