Yemek yapabiliyor musunuz?

Yemek yapabiliyor musunuz?

• Evet, yapabiliyorum. (Yapabildiğiniz yemekleri yorumdan belirtebilirsiniz)

• Hayır, yapamıyorum.

• Daha önce hiç yapmayı denemedim.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bonfile.
Domates çorbası.
Fettucine alfredo.
Omlet çeşitleri.
Kemiksiz ve derisiz olacak şekilde fırın tavuk but (çarliston ve kapya biberli).
Penne bolognese
Zeytinyağlı ve sarımsaklı spaghetti
Mezgit tava
Hamburger & elma dilim patates kızartması

Genelde yapmayı ve yemeyi sevdiğim yiyecekler. Sebze işine daha giremedik, zeytinyağlıları çok sevsem de pişirmesi lezzetini tuttuması zor.

Çoğu yemeği yapabiliiyorum ve internette gördüğüm yemekleri yapmak istiyorum ama ne uğraşasım ne de zamanım var. Keşke uğraşmam için bir sebep olsa...

Bilimum çeşit kahvaltılık(menemen, krep, tavada pişirilen tarifler vs.), dolma (sarma/doldurma), basit hamur işi (pizza, börek, poğaça, sıkma), kek (ıslak/kuru), basit sebze ve et yemekleri (taze fasülye, kavurma gibi), kızartma çeşitleri (çıtır tavuk, patates vs.), makarna, çorba (mercimek/yoğurt)... Açıkçası tarif edildiği sürece hemen hemen her şeyi yapabiliyorum ama şimdiye kadar yaptıklarımdan aklıma gelenleri saydım. Ek olarak zeytinyağı fetişim var.

Bu dönemde artık yemek yapamamak, yapabilmekten daha zor. İnternette her türlü yemeğin tarifi ve videosu var. Bunları izleyerek herkes istediği her türlü yemeği yapabilir. Tek sıkıntı maddi açıdan yetersiz kalınırsa daha kalitesiz ürünler kullanarak lezzetsiz sonuçlar elde etmek olur.

Geri
Yukarı