Yemeksepeti 60M kullanıcının verileri çalındı, satılığa çıkartıldı

Herkese selamlar.

Sızıntılar arasında ad & soyad, telefon numaraları, ev adresleri ve e-posta adresleri gibi önemli bilgiler yer alıyor.

20211114_204441.jpg

Agalar salın bizi artık, TR'de herkes çalıyor zaten hem de herkesin gözü önünde. Bir ev adresimiz kalmıştı çalınmayan bari bunu ellemeyin be birader be. 😕 😕

Bir arkadaşım, "sen Yemeksepeti kullanıyor musun" dedi.
"-Hayır, hiç kullanmadım peki sen?" Dedim.
"-Ben uzun zamandan beridir sık sık kullanıyorum. Peki sen neden kullanmıyorsun?" Dedi bana.
"-Ellerindeki kullanıcı verileri başkalarının ellerine geçmekte olduğu için kullanmıyorum da ondan." Dedim.

Arkadaşlar Deep web/dark web üzerinde T.C vatandaşı olan herkesin kimlik, adres, soy bilgilerinizin olduğu MERNİS, PolNet gibi sistemler bile var ve adamlar bunları bedava dağıtıyor :D

Dolandırıcılığa karşı banka ile konuşarak önlem alın kredi kartınıza gerisini çok sorun etmeyin.

Ev adreslerinin çalınması bana saçma geliyor. Google haritalarda ne var ne yoksa giriyosun herkesin evi sokak sokak cadde cadde gözüküyor zaten. Hadi bunu geçtim artık her sokakta veya her caddede en az 1 kişi Yemeksepeti kullanıyor zaten. Ev adresleri çalınsa ne olacak ki?

Ya adres ve ve E-posta okadar önemli değil. Önemli olan kredi kartı. Eğer buna erisebiliyorlarsa büyük sıkıntı. Yemeksepeti bıraksın bu işi gitsin.
Nevzat Aydın'ı paylaşmasına patladım.
IMG_20211116_050959_582.jpg
IMG_20211116_050957_180.jpg

Bu da satış şekli.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı