Yeni 3. Nesil Focusrite Scarlett 2i2 Ses kartı piyasaya sürüldü!

Merhaba. Stüdyo mikrofonunun en iyisini alsanız bile, ses kalitesini belirleyen diğer önemli bileşen ise ses kartıdır. Bundan birkaç gün önce, "Focusrite Scarlett 2i2 (3rd Generation)" ses kartı piyasaya sunuldu!

Türkçe olarak özetlemek gerekirse, bir önceki 2. nesil Focusrite Scarlett 2i2 ses kartına nazaran, ses performansında iyileştirmeler yapıldığını ve daha temiz, daha kaliteli bir ses deneyimini mevcut kullandığınız XLR mikrofon ile daha kaliteli bir şekilde elde etmenizin mümkün olunacağı söyleniyor.

Ayrıca Focusrite, bu ses kartlarının dünyadaki en iyi ses kartı olduğunu ve en çok satılan ses kartı olduklarınıda sitesinde not etmiş durumda. Aslında biz türkçe lisan gereği buna "Ses kartı" diyoruz. Fakat, orjinali "Audio Interface" yani tam tercüme etmek gerekirse; "Ses arayüzü" anlamına geliyor.

Bu arada ürünü inceleyen "Podcastage", bu ürünün 2. nesil versiyonu ile çok devasa bir ses kalite farkı olmadığını söyledi. Ancak, yinede 3. Nesil, 2. Nesil'e göre mikrofonlarda daha temiz ve arkaplan gürültüsünü indirgeme konusunda bir tık daha iyi olduğunu söylüyor. Ayrıca, 2. Nesil'de USB Type-B çıkışı varken, 3. Nesil modelinde ise USB Type-C USB portuna yer verilmiş! Yani, en güncel veri aktarım teknolojilerini 3. Nesil ile beraber destekliyor.

Orjinal kaynak: Scarlett 2i2 | Focusrite

Ayrıca, ürünün inceleme videosuda mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sound Card'ın çevirisi olmakla birlikte o da doğru bir kullanım. Her ikisi de teknik olarak aynı şey. Computer science okuyan adam sound card der. Stüdyodaki adam Audio Interface der. Aslında stüsyonun dışındaki hemen hemen herkes sound card der.
Bu arada bu ses kartını alan, yanına en az Rode NT1-A tercih etmeli diye düşünüyorum.

Arkadaşlar 1. jenerasyon 2i2 sahibiyim. +48 kullanarak mikrofon besliyorum. Evde amatör müzik ile uğraşmayı düşünüyorum. Bağlama bağlamak istiyorum fakat monitör girişi olan çivi jakına kulaklığı taktığımda ses çok az geliyor (volume sondayken) Arka çıkışına taktığımda iyi geliyor. Sorularım şunlar;

1- Kayıt esnasında arka çıkış harici çıkışa verip, ön monitör kısmından çaldığımı duymak istiyorum.
2- Bilgisayarın giriş ve çıkışını kullanmak istiyorum ama nasıl yapabilirim. Arka çıkışa 2+1 takıp bilgisayar üzerindeki tüm müzik dinleme, kayıt yapma gibi işlemleri kart üzerindne nasıl yürütebilirim. Yardımcı olabilecek var mı ?

Geri
Yukarı