Yeni Acer Nitro 5 almak mantıklı mı?

Bütçen varsa i7 10750H + 1660 Ti çok daha iyi. Yanına soğutucu da alırsan mis gibi kullanırsın.
Malesef o kadar bütçe yok
Kullandığı 144Hz panelin tepkime süreleri malesef 60Hz panellerle denk ve panel sadece %60 sRGB.

Yüksek bütçelerde Nitro önermem, yakın fiyattaki modellere göre panel ve soğutma kalitesi az bi düşük kalıyor. Mesela Nitro 5'in i7 1650Ti modeli fena değil, biraz pahalı kalsa da işlemci ve ekran kartını soğutabilen bir laptop. Fakat Nitro 5 2020'nin 1660Ti modelleri hakkında daha çok veri yok, denemek istiyorsan alabilirsin ama ısınma ihtimali var.

Tavsiyem bütçe çıkıp yeni Omen 15, Tulpar T5/T7, Lenovo Y540(HF işlemcili)/Legion(gelmedi daha)'lara bakman. Bunlar düşük tepkimeli iyi 144Hz panellere sahip, alt bütçedeki Acer Nitro, Monster Abra veya Game Garaj Blaster modelleri de güzel ama kötü 60/120/144Hz panelleri var bunların.
Benim baktığım 9.nesil i7 olanı ryzen değil ki. Birde maksimum 8 bin tl ye çıkabiliyorum,aldıktan sonra servise gönderip parça taktırmak fln uğraşmak istemiyorum.

Malesef o kadar bütçe yok

Benim baktığım 9.nesil i7 olanı ryzen değil ki. Birde maksimum 8 bin tl ye çıkabiliyorum,aldıktan sonra servise gönderip parça taktırmak fln uğraşmak istemiyorum.
9. nesil i7 modelinde gene yüksek tepkimeli 120Hz bir panel var, zaten 9. nesil Nitro'lar i7'yi soğutamaz önermem.

Ekstra parça takmakla uğraşmak istemiyorsan bütçende o attığın 1650Ti 10750H Nitro işini görebilir bence, 16GB RAM hazır geliyor. Ama unutma takılı panel büyük ihtimal tepkime süresi yüksek olacak. Başka uğraştırmayacak Monster Abra ve Game Garaj Blaster var ama bunlar i7'yi zor soğutur.

Predator malesef Vatan dışında artık satışta görmüyorum, orada da pahalı. Yeni çıkan 2020 serisi var o da Türkiye'ye gelse güzel olur.

Laptopmag eh işte, yüzeysel incelemeler yapıyorlar. İnceleme sitelerinde puanların çok önemi yok bakma, genelde şişiriyorlar. Laptopmag'in sadece verdikleri bazı ekstra verilere bakıp oradan yargı oluştururum, onun dışında performans testi bakımından çok değerleri yok.

G512LI modeli de pek iyi değil zaten, aşırı ısınmasa da o donanım için aşırı pahalı. G512LU veya G512LV de gene pahalı ama içindeki donanım için biraz daha makul (%72 NTSC ekranlı modelleri), ama o ekran kartıyla ısınacaklarını düşünüyorum şahsen.
Teşekkürler :). Umarım bütçe yeter ve G512LU alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı