Yeni açılan liseye gidilmeli mi?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Merhaba,

Beni bilen bilir. Meslek liseleri ile başım dertte. OBP 68 ile alan bir lise var, benim OBP 72 yani garanti almaları lazım. Fakat bir problem var, bu lise yeni açılmış. Yepyeni yani 1-2 sene olmuş açılalı anca. Yarın bisiklet ile gidip bizzat göreceğim yakından. Konuya yazarım gözümün tutup tutmadığını. Şahsi düşüncem bu liseye gideyim, şöyle 2 3 ay durayım yok iyi değilse mesleğe nakil aldırayım.

Sizin görüşünüz nedir? Yeni açılmış bir liseye giden varsa uzun uzun anlatabilir mi? Forumlarda okuduğuma göre pek hoca falan olmuyormuş yani göreceğim eğitim normal bir Anadolu'ya göre daha düşük. Ben şansımı denemek istiyorum.

Yeni olup olmadığı önemli değil. Önemli olan öğretmen kadrosu. Nakil aldırırsın aldırmasına da bence şansını deneme. Bilindik bir yer olması daha iyi olur. Sizin yorumunuzu da merak ediyorum @Vavien. hocam.

Bilindik bir anadoluya gidemiyorum hocam. Alsalar anında gideceğim ama yok. Ayrıca ben daha tercih dönemindeyim haberiniz olsun.

Bilindik bir anadoluya gidemiyorum hocam. Alsalar anında gideceğim ama yok. Ayrıca ben daha tercih dönemindeyim haberiniz olsun.
O işleri ben biraz unuttum hocam. Yanlış bilgi de vermeyelim. Ama sen bilirsin diyebilirim. Ama nakil için bir süre var galiba.

2 ay o okulda kalırsan daha nakil hakkın olmaz diye biliyorum. Yine de siz biraz araştırın.

Normal bir meslek lisesi bana göre değil diyorsan. Sağlık meslek lisesi, sosyal bilimler lisesi, güzel sanatlar lisesi benzeri liselere de bakabilirsin. Anadolu lisesine gitmek istiyorsan ve önünde başka seçenek yoksa bu okula giden birileriyle konuşmak en iyisidir. Konuştuktan sonra beğenirsen tercih edebilirsin.

Bu arada lise bu yıllık bir imam hatip lisesi ile aynı binayı kullanacakmış. Seneye ise kocaman bir binaya taşınacağı söyleniyor. Dediğim meslek lisesinden iyidir bence. Liseyi sevmezsem istediğim zaman meslek lisesine geri dönme hakkım var. Ben nakil aldıracağım vallahi de sizin düşüncelerinizde önemli. Biyoloji dersime din hocası girmediği sürece benlik problem çok yok. @Vavien. hocam sizin fikrinizi almak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı