Yeni adreste yeni ISS önerisi

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Herkese merhaba, yakın zamanda İzmir'e taşınacağım. 3 yıldır Türknet aboneliğim var, hizmet kalitesinden memnunum ancak bulunduğum yerde internet hızı altyapı nedeniyle kısıtlı, ADSL 16Mbit kullanıyorum, 11Mbit kadar bir hıza çıkıyor azami.
Download hızım: 30-35 Mbps
Upload hızım: 3 Mbps
Paketim: 35 Mbps Limitsiz, AKK & Taaddüt Yok
Fiyatı: Ayda 65 TL
Taahhüt: Yok
Servis sağlayıcım: TurkNET

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 9

Not: 6 aydır kullanıyorum. Modem kaynaklı hatalar hariç hiçbir sorunla karşılaşamadım.

Download hızım: 30-35 Mbps
Upload hızım: 3 Mbps
Paketim: 35 Mbps Limitsiz, AKK yok
Fiyatı: Ayda 65 TL
Servis sağlayıcım: TurkNet

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
İndirme hızım: 33.5 Mbps
Yükleme hızım: 2.87 Mbps
Paketim: Özgür iletişim paketi
Fiyatı: 65 ₺
Servis sağlayıcım: TürkNet

Kalite memnuniyetim: 10/10
Fiyat memnuniyetim: 10/10
Ben de Denizli'de altyapı kısıtlılığından dolayı TürkNet 16Mbps ADSL tarifesini aynı fiyatla kullanıyorum. İzmir'e taşınacağım. Orada 35Mbps olan sizin kullandığınız tarifeler destekleniyor. Türknet ile devam etsem mi diye düşünüyordum. Açıkçası ben de çok nadir (yılda 1 veya 2 defa) basit bağlantı hataları yaşadım, çok kısa sürede de (en geç 1 saat diyeyim) çözülmüştü, hizmet kalitesinden memnunum. Uzun zaman önce Kablonet düşünmüştüm ama tabi aradan 5 yıl gibi bir süre geçti. Sizce devam edeyim mi?
Bir de genel olarak, biraz daha fazla ödeyip (100 lira sanırım), Süperonline vs gibi 100Mbit bağlantı seçeneklerini mi değerlendirmeliyim?
Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline'nin İzmir bölgesinde alt yapısı oldukça yaygın. Taşınacağın yerde varsa eğer çok kaliteli hizmet, fiber ve paranın önemi yok diyorsan kesinlikle Superonline fiber öneririm. Eğer bu seçenek uygun olmaycaksa tabii ki TürkNet iyi bir seçenek olabilir. Yeter ki alt yapın iyi olsun.

Taahhüt ve AKK olmaması başlı başına tercih sebebi oluyor hakikaten. Şimdi 11-12Mbit hızlardan 30Mbit hıza çıkınca zaten çok daha iyi olacak ama insan yine de acaba diyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı