Yeni akvaryuma geçen Japon balığı dipte duruyor

beratext

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GAINWARD GEFORCE RTX 3060TI
AMD Ryzen 5 5600
GIGABYTE A520M-H
GSKILL 8GB RIPJAWS V SIYAH DDR4-3600MHZ 2X
Meslek
Öğrenci
9 aydır fanustaydı bugün akvaryuma geçirdim 1 saat yüzdü ama sonra diplerde duruyor uyuyormuş gibi ışığı kapatınca biraz biraz hareket ediyor. Bir sorun yoktur sadece yeni akvaryum olduğu içindir değil mi?

Dosya Ekleri

• 1696263331195.png
    1696263331195.png
    856,4 KB · Görüntüleme: 35
  • 1696263347241.png
    1696263347241.png
    856,3 KB · Görüntüleme: 35
Evet, ortama alışma süreci.

9 aydır fanustaydı bugün akvaryuma geçirdim 1 saat yüzdü ama sonra diplerde duruyor uyuyormuş gibi ışığı kapatınca biraz biraz hareket ediyor. Bir sorun yoktur sadece yeni akvaryum olduğu içindir değil mi?

Suya alıştırmadan kattıysan şoklanmış olabilir, dikkatli olman gerek bu ölümüne sebep olabilir. Yeni bir ortama girdiğinde de bir süre donuk kalabilir tanımadığı bir mekan sonuçta.

Alıştırmadan atmadınız umarım. Ayrıca yeni akvaryuma alışması sürecektir.

Fanustaki suyu yarıya indirip yavaş yavaş akvaryumdaki suyu eklemiştim toplam 30 dakika boyunca ondan sonra da bütün fanusu akvaryuma boşaltmıştım yavaş bir şekilde.

Suya alıştırmadan kattıysan şoklanmış olabilir, dikkatli olman gerek bu ölümüne sebep olabilir. Yeni bir ortama girdiğinde de bir süre donuk kalabilir tanımadığı bir mekan sonuçta.

Hem alıştırdım hem de fanus ve akvaryum aynı odadaydı yani ısı da aynı.

Evet, ortama alışma süreci.

Ne kadar sürer sizce.

Yeni akvaryum ortamına alısmaya calısıyordur balık balık oda sıcaklında su ver 2 sise veya kova yap dinlenmis oda sıcaklında suyu hazır et kanka yoksa su degisimi balıgı olumsuz etikiler zor hareket eder olur balık hava degisim insanı etkiledi gibi balıgıda su sıcaklıgı etikilemekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı