Yeni aldığım iPhone 11 diğer iPhone 11'lere göre daha kötü fotoğraf ve video çekiyor

Eeen

Hectopat
iPhone 11'den önce 8 kullanıyordum ve sonradan iPhone 11 aldım aldıktan sonra kamera konusunda gerçeğe yakın çekmesi gerekirken Android telefonlar gibi gerçeklikten uzak çekimler yapıyor benimle birlikte iki arkadaşım daha iPhone 11 aldı onların telefonları benimkine göre çok daha gerçekçi tonlar yansıtıyorlar. Garantiye göndermeli miyim?
Örneğin.

IMG_1401.jpeg

Fotoğrafta garip bir şekilde siyah lekelenmeler var.

Açı ve perspektif gruptan ayrıldı az önce. Güneş i telefonun arkasına alıp çekin bir de o zaman fark anlaşılır hocam.

Normalde fotoğrafçılıkta altın kuraldır; ışık arkaya alınır. Ama siz maşallah güneşi focuslamışsınız... Fotoğraf bana normal geldi. koruyucu varsa çıkarın, lensleri silin. Hala içinize sinmiyorsa bi 10-15 gün telefonsuz kalın, servisten gelen "sıkıntı yok" yazısını görün.

Lensler temiz mi?

Lensler temiz evet koruyucuda takmadım.

Normalde fotoğrafçılıkta altın kuraldır; ışık arkaya alınır. Ama siz maşallah güneşi focuslamışsınız... Fotoğraf bana normal geldi. Koruyucu varsa çıkarın, lensleri silin. Hala içinize sinmiyorsa bir 10-15 gün telefonsuz kalın, servisten gelen "sıkıntı yok" yazısını görün.

Lekeler pek normal gibi gelmedi bana ya.

Kameraya koruyucu lens mi taktınız? Bir de direkt güneşe karşı çekmişsiniz. Koruyucu lens yok ise normal gibi geldi bana.

Yok lens takmadım daha önceden de iPhone 8 kullanıyordum onunlada güneşe karşı çektiğim fotoğraf var fakat onda böyle lekelenmeler yoktu.

Dostum detaylı bilgi vermemişsin bu yüzden olabilecek tüm yollarla yardımcı olmaya çalışacağım.

Soru 1: Telefonu sıfır mı aldın yoksa ikinci el mi aldın?
Soru 2: Telefonu sıfır aldıysan hiç tamir gördü mü?
Soru3: Telefonun lesnlerin de lens koruma var mı?
Soru4: Güneşin önde değil de arkada olduğu fotoğraflar nasıl?

Telefon sıfır değil ikinci el aldıysan cihazda bir problem olabilir. Yada tamir gördüyse bursa lensler yada kamara hasar almış olabilir. Lens koruması direkt olarak görüntü kalitesini düşürür. Eğer lesnleri koruyan bir şeyler varsa onları sök. Fotoğraf çekimlerini güneş telefonun arkasında kalacak şekilde çek.

Başka bir yolla daha yardımcı olacağım. Telefonun ayarlar kısmından kamera ayarlarına bakın. Video çekimleri ve fotoğraflar için bir ayarlama yapabilirsin.

Geri
Yukarı