Yeni aldığım IPS monitördeki ışık sızması normal mi?

Arkadaş merhaba.

Fotoğraf karesi, çıplak gözle gördüğüm durumu çok güzel yansıtmış. Abartı bir hal yok fotoğraflarda.

Ürünü internetten almadım. Bilindik bir markanın mağazasından aldım. O nedenle 14 günlük sebepsiz iade hakkım yok. Ancak ürün ayıplı ise iade edebilirim. Bu sebeple servis raporu şart. Eğer servis bu durumu kabul etmez ise tek yol tüketici hakem heyetine gitmek. Daha evvel 4 dosya ile gittim ve hepsini kazandım. Şu aşamada beklemedeyim. Bakalım servis ne diyecek.

THH'ne gitmek de ayrı bir keyif veriyor bana.

Dün parasını ödediğim ama kullanamadan ertesi gün servise verdiğim bir ürün var ortada. Ayıplı bir mal.

Tüm iyi niyetimle, daha jelatini üzerindeyken, 24 saat geçmeden ürünü iade etmek istediğim de - kaldı ki ürünün ayıbı da gün yüzü gibi ortada- bana yardımcı olabilirlerdi. Ama olmadılar. Madem öyle o zaman bilirkişi ücreti, icra dairesi harcı, avukatlık ücreti ve yasal faiz ile ürün bedelinin 2 kat fazlasını tahsil edersem belki bu gibi durumlar için bakış açıları değişir.
Film için alacaksanız VA panel almanızı öneririm. Karanlık sahnelerde bu yüzden işkenceye dönüyor.

Bende VA bakıyorum. Ama karar veremedim. Model öneriniz var mı? Teşekkürler,
Bugün telefon ile öğrendiğim üzere değişim kararı çıkmış. Her ne kadar ben iade istesem de - ki iade hakkım hala baki yasal olarak- mağaza da yeni bir modeli test edip alayım diyorum.

Ama ekran kartım amd freesync destekli. İade edip freesync destekliyorum bir monitör mü alsam, kararsız kaldım.

Sorunlu monitörün tam modeli: viewsonic VX2476-SMHD

Mağaza ise Vatan Bilgisayar
Merhaba arkadaşlar.

Marka, model belirtmeden 1 günlük tecrübemi paylaşmak istedim. Aşağıda fotoğraflarını verdiğim, 24" IPS monitörü satın alıp eve geldim. İlk film denenemde durum bu. Bu beni çok rahatsız ettiği için 24 saat dolmadan iade etmek istedim. Firmaya verdim. Teknik servise yönlendirdiler. Nasıl bir sonuç çıkacak bilmiyorum.

Sizce ışık sızması kabul edilebilecek makul seviyeyi aşmış durumda mı?
Sizce bu fotoğraflardaki durum rahatsız olunabilecek bir seviyede mi?
Sizce bu durum bir sorun mu?

Teşekkürler.

Eki Görüntüle 353328

Eki Görüntüle 353329

Eki Görüntüle 353330
Bugün telefon ile öğrendiğim üzere değişim kararı çıkmış. Her ne kadar ben iade istesem de - ki iade hakkım hala baki yasal olarak- mağaza da yeni bir modeli test edip alayım diyorum.

Ama ekran kartım amd freesync destekli. İade edip freesync destekliyorum bir monitör mü alsam, kararsız kaldım.

Sorunlu monitörün tam modeli: viewsonic VX2476-SMHD

Mağaza ise Vatan Bilgisayar

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı