Yeni aldığım PC'ye eski PC imdeki verileri nasıl aktarabilirim?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar önceki PC imde biri 1TB'lik diğeri 300GB'lik HDD vardı. Yeni aldığım PC de ise 500GB M.2 SSD var. Önceki PC imde C diski 300GB olanda kuruluydu. Yeni aldığım PC'ye Win yükledim. Hatta bu konuyu ondan açıyorum. Sorum ise şu. Ben eski PC imdeki HDD'lerin içindeki verileri ve oyunları direk buna aktarmak istiyorum. SATA bağlantısını yaptıktan sonra PC direk HDD'leri tanır mı? 1TB olanı tanır ama içinde Win yüklü olan HDD'yi tanır mı bilmiyorum. O 300GB olanda da istediğim fotoğraflar var. Yine 1TB olanın içinde bayağı bir oyun var. Tekrar onları da indirmek istemiyorum. Bütün Bunlar bittikten sonra 2 HDD'yi de biçimlendirmeyi düşünüyorum. Bayağı bir karışık yapacağım şey. Bir kere oyunları biçimlendireceksem nereye koyacağım? Neyse en kötü tekrar yüklerim. 100Mbps netim var. Ama dediğim gibi almak istediğim fotoğraflar videolara vs var. Bunları direk SATA ile bağlayıp M.2'nin içine atabilir miyim?

Hayırlı olsun hocam. Muhtemelen açılışta soracaktır. Olmazsa Boot ayarlarında gösterecektir kendini. O da olmazsa zaten bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum bunu denediğin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı