Yeni aldığım WD 1TB sabit diskmi bilgisayar görmüyor

murat11h1

Hectopat
Vatan bilgisayardan WD 1TB Blue sabit diski aldım taktım. Bilgisayar biosta görüyor ama sistem kurmaya gelince hata veriyor. Çalışan başka bir arkadaşın kasasına taktım orada görmüyor. Biosta görüyor ama sistem arkadaşın bigisayarda postu geçiyor tık yok. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Daha yeni aldım kafam çok karıştı.

Sistemi artık USB veya dvd ye nereye yüklediyseniz oralarda bir hata bir kırıklık var mı ? Donanımınız uyumlu olmayabilir yada kablo bağlantılarını düzgün yapmamış olabilirsiniz.

Kablo bağlantıları farklı kablolarla denedim. Onda bir sıkıntı yok. Donanımınız uylu olmayabilir ne demek onu anlamadım. Sabit disk sata 3.0 taktığım port 2.0 bir sorun olmaz diye biliyorum ondan olmaz sanırım.

Merhaba arkadaslar. Adim ibrahim adana Kozan'dan forum a fazla olmadi katilali ama bir yorum yazmadigimdan görmediniz. :)

@ murat11h1 ben daha önce bir sorunla karsilastim dvd uyumsuzlugu. Bence sende de o sorun var. Söyle anlatayim lenovo ideapat z570 w7 64 bit kurmak isitiyordum. Slit dvd diyorlardi kullanicagim dvd ye taktim format bölümü basladi. Ama hdd görmedi baska bir format dvd si takinca hdd rahatlikla gördü. Bence bunu denemeni tavsiye ederim. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı