Yeni alınan 3.5 inç HDD'yi anakarta bağlamak

Bütçe
200

jonesknow

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung QVO 870 ve Seagate Barracuda ST2000DM008
Anakart
Asus PRIME H610M-A D4 Intel LGA1700 DDR4
Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar. Çok uzun süredir masaüstü bilgisayar camiasından uzak kaldım. Geçen gün yeni bir bilgisayar aldım kendime ama depolama yetersiz kaldı. Bir adet 2.5 inç SSD'm var 2 yıl önce aldığım ama taşınabilir hdd kutusu alıp, taşınabilir ssd olarak kullandığım. Onun için aşağıda linkibi bıraktığım sata anakart kablosundan alacağım. Bir de yanına 3.5 inç 7200 rpm HDD alıyorum ama zannediyorum ki kutu içeriğinden kablo çıkmaz. Şimdi net bir şekilde hatırlayamadığım ve internette de sanırım doğru kelimelerle arayamadığım için emin olamadığım bir husus var. Ben bu hdd için, ssd'ye aldığım kablodan alıp anakarta taksam yeterli mi yoksa hdd'ye güç gitmesi için ekstra bir kablo daha takıyor muyduk emin olamadım. SSD için alacağım kablo ve HDD'nin linkini aşağıya bırakıyorum, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim hem de ileride internette bu konuyu merak eden arkadaşlara da bir konu bırakmış oluruz. İyi forumlar.

Muhtemelen anakartınızın kutusunun içinde SATA kablosu olması lazım onu bir kontrol edin yoksa bir SATA kablosu alırsınız. Bir de PSU'dan SATA güç kablosunu da bağlamanız gerekli başka bir şeye ihtiyacınız yok.

HDD ve SSD'yi aynı kablolarla bağlarsın, SATA güç ve SATA veri kablosu. SATA güç kablosu güç kaynağında en az 3-4 tane vardır. SATA veri kablosu ise anakartların yanında gelir genellikle 2 adet olarak.
Elinde SATA veri kablosu yoksa onu alman gerekir, başka bir şeye ihtiyaç yok.

Çok teşekkür ederim. Bilgisayarı ikinci el aldığım için sata kablolarım yok, satan arkadaş koymamış. 2 adet sata kablosu alıyorum o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı