Yeni alınan anakart görüntü vermiyor

TheMuhammedAli

Centipat
Daha fazla  
Kinetik enerji atma olsun ekran kartını sökme anakart HDMI girişine takma ve RAM'leri silme, çıkarıp takma olsun birçok yol denedim. Fakat bir türlü yapamadım görüntü gelmiyor. Yardım edebilir misiniz?

Sisteminiz nedir? İşlemci anakart RAM kurulumu kim yaptı? Detaylar lütfen.

İşlemci anakart kurulumunu Vatan Bilgisayar'da biri ilgilendi halletti gerisini ben hallettim. i5 12400F RTX3060 Ti B660 Gaming Gigabyte

Bir de USB bellek lazım.

Ayrıca RAM'ler yanlış yere takılı, birer slot sağa kaydırın.
Tamamdır usb bellek var

İşlemci anakart kurulumunu Vatan Bilgisayar'da biri ilgilendi halletti gerisini ben hallettim. i5 12400F RTX3060 Ti B660 Gaming Gigabyte

Tamamdır USB bellek var

Sadece RAM yerlerini değiştir. Yanlış yerdeler. 2.girişe ve 4.girişe tak. BIOS pilini çıkar. Tekrar tak. Az bekleyin güç verdiğiniz de görüntü gelecektir. Tüm sorun bu..

-İlk olarak RAM'lerin yerini düzeltin, iki RAM'i de bir sağa kaydırın.

-USB'yi FAT32 olarak biçimlendirin

-BİOS bunu indirin, zipi açın, içinde anakartın adında bir BIOS dosyası olacak, onun ismini gigabyte.bin olarak değiştirin.

-Dosyayı USB'nin içine atın, sistem kapalı olacak, anakartın arkasında BIOS yazan USB portu var içi beyaz, USB'yi oraya takın.

-Görselde belirttiğim anakartın altındaki beyaz butona basın, LED yanıp sönmeye başlayacak, LED sönünce sistem açılacak, görüntü gelecektir.

Led 6-7 dakika yanabilir.

Screenshot_2024-06-22-02-04-18-69_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

İlk açılışta sistem birkaç defa açılıp kapanabilir, bu esnada sisteme bir şey yapmayın.

Son düzenleme:
-İlk olarak RAM'lerin yerini düzeltin, iki RAM'i de bir sağa kaydırın.

-USB'yi FAT32 olarak biçimlendirin

-BİOS bunu indirin, içinde anakartın adında bir BIOS dosyası olacak, onun ismini gigabyte.bin olarak değiştirin.

-Dosyayı USB'nin içine atın, sistem kapalı olacak, anakartın arkasında BIOS yazan USB portu var içi beyaz, USB'yi oraya takın.

-Görselde belirttiğim anakartın altındaki beyaz butona basın, LED yanıp sönmeye başlayacak, LED sönünce sistem açılacak, görüntü gelecektir.

Eki Görüntüle 2228810

İlk açılışta sistem birkaç defa açılıp kapanabilir, bu esnada sisteme bir şey yapmayın.
Hocam zip dosyanın ismini değiştiriyorum değil mi içindekini değil

Geri
Yukarı