Yeni alınan ASUS ROG laptop Cızırtı sorunu

ROG G531GU-AL012 kullanıyorum. Coil Whine sorunu vardı. Fakat çok düşük düzeydeydi. Ancak kulağımı dayayınca farkediyordum ama bu beni rahatsız ediyordu. Araştırıp
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu linkteki adımları uygulayarak sesi sıfırladım sayılır. Bir dene istersen.

ASUS ile iletişime geçtim ve Coil Whine'ı bir sorun olarak algılamadıklarını bu yüzden herhangi bir işlem yapmadıklarını bana söylediler. Mail ektedir.

Teşekkür ederim :)
Ayrıyeten size bilgisayar hakkında danışmak istediğim birkaç ufak yer vardı Instagram adresim umuttakan eğer iletişime geçerseniz çok memnun olurum.
Bugün bilgisayarı açarken Boot menüsüne girdim hani kurarken yanlış kurduğum yerler olabilir mi kontrol amaçlı gelen Coil Whine sesi Boot menüsüne girdiğim anda kesildi hiçbir değişiklik de yapmadım oysaki, çıkıp tekrar Windows'a girdiğimde ise ses yeniden başladı bunun nedeni ne olabilir?

Son düzenleme:
Ayrıyeten size bilgisayar hakkında danışmak istediğim birkaç ufak yer vardı Instagram adresim umuttakan eğer iletişime geçerseniz çok memnun olurum.
Bugün bilgisayarı açarken Boot menüsüne girdim hani kurarken yanlış kurduğum yerler olabilir mi kontrol amaçlı gelen Coil Whine sesi Boot menüsüne girdiğim anda kesildi hiçbir değişiklik de yapmadım oysaki, çıkıp tekrar Windows'a girdiğimde ise ses yeniden başladı bunun nedeni ne olabilir?
Merhaba aynı sorun bende de Yeni aldığım asus rog scar 18 bilgisayarımda 3 fan var ya 3 fandan yada işlemcinin olduğu yerden bir cızırtı geliyor. normal kullanımda neredeyse duyulmuyor fakat oyunlarda inanılmaz yüksek şekilde duyuluyor. Bunun çözümünü biliyormusunuz. sizinki düzeldimi

Selamlar,

Aynı durum bende de var.
Bilgisayar modeli: ASUS Rog Strix G18 G814JI-N6142
İşletim sistemi: Windows 11 Pro

Bilgisayarı yeni aldım, işletim sistemini kurdum ve klavyede space tuşuna yakın bir bölgeden gelen bu sesi (cızırtı) fark ettim.
BIOS ekranına girdiğimde ses yok, Windows açılınca bu ses çıkmaya başlıyor.
BIOS ekranında fan testi yaptım, fanlar en yüksek hızda dönerken dahi o ses gelmiyor.

Durum hakkında bir gelişme elde eden, sorunun kaynağını veya çözümünü bulabilen var mı?

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı