Yeni alınan ASUS ROG laptop Cızırtı sorunu

Umut Akan

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen hafta Hepsiburada üzerinden ASUS ROG STRIX G731 gu H7229 model bir bilgisayar satın aldım, UEFI olarak Windows kurulumunu falan yaptım ve driverlarını kurdum (biraz uğraştırdı ama) ardından lisans anahtarı da alıp (Retail) etkinleştirdim fakat son 2 gündür fark ettiğim bir sorun var, bilgisayarın sol arka fanından içini dinlediğimde ince bir cızırtı sesi geliyor duymak için bayağı kulağımı fanın içine sokmam gerek ilk başta önem vermedim ince bir Coil Whine falandır dedim ama dün Team Fortress 2 oynarken (ful ayar) V-Sync açıkken 120 FPS sabit veriyor ve ses duyulmuyor (çok az geliyor) ama V-Sync kapalı olduğunda 200 280 arası bir FPS değeri yakalıyorum ve bilgisayarın klavyesi cırcır böceği gibi ötmeye başlıyor ince bir zırlama sesi, cidden dünden beri kafayı yeme boyutuna geldim tamam ekran kartlarında Coil Whine sık görülen bir problem haline geldi fakat hak verirsiniz ki bu kadar fiyat verilerek alınan bir laptopta bu sesi duyunca insan deliriyor. Sizce ben nasıl bir yol izlemeliyim, garantiye falan mı göndereyim (içini açıp bakıp bir şey yok deyip gönderirlerse sıkıntı) yoksa duymazdan gelmeye çalışıp kullanayım mı?
İlerde bu ses artarsa ne yapacağım, benzer seriden laptopu olan arkadaşlar da ilgilenirse çok sevinirim, malum virüs falanda var evden çıkmakta istemiyor insan, böyle bir zamanda böyle bir şey yaşamak cidden üzücü. (gelen sesi sizlerle gün içinde paylaşacağım)

Kronik sorunlu birçok arkadaş dile getirmişti.

Kronik sorunlu birçok arkadaş dile getirmişti.

O zaman uğraşmaya değmez mi ? iade etsem fiyatlar arttı yerine ne alabilirim ki Lenovo y540 baktım onda da benzer sorunlar gördüm. bu gaming laptoplarda sık karşılaşılan bir sorun mu?

O zaman uğraşmaya değmez mi? İade etsem fiyatlar arttı yerine ne alabilirim ki Lenovo Y540 baktım onda da benzer sorunlar gördüm. Bu Gaming laptoplarda sık karşılaşılan bir sorun mu?

Hocam kafanıza takmayın ben de Monster kullanıyorum klavye ışıklarını açınca çınlama sesi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
ROG G531GU-AL012 kullanıyorum. Coil Whine sorunu vardı. Fakat çok düşük düzeydeydi.Ancak kulağımı dayayınca farkediyordum ama bu beni rahatsız ediyordu. Araştırıp
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu linkteki adımları uygulayarak sesi sıfırladım sayılır. Bir dene istersen.

Asus ile iletişime geçtim ve Coil Whine'ı bir sorun olarak algılamadıklarını bu yüzden her hangi bir işlem yapmadıklarını bana söylediler. Mail ektedir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19,3 KB · Görüntüleme: 429

Geri
Yukarı