Yeni alınan bilgisayarda neler kontrol edilmeli?

BaranKanat

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlarım yeni aldığım bilgisayar için neleri kontrol etmeliyim biraz heyecanlı olduğumdan daha önce yapacağım dediğim şeylerin yarısı yaptım diğer yarısını unuttum. Siz olsanız neleri kontrol edersiniz?

Kontrol ettiklerim: Tuş takımı, ekranda beyaz ışık patlaması, Wi-Fi, Bluetooth daha nelerii kontrol etmeliyim?

Merhaba dostlarım yeni aldığım bilgisayar için neleri kontrol etmeliyim biraz heyecanlı olduğumdan daha önce yapacağım dediğim şeylerin yarısı yaptım diğer yarısını unuttum. Siz olsanız neleri kontrol edersiniz?

Kontrol ettiklerim: Tuş takımı, ekranda beyaz ışık patlaması, Wi-Fi, Bluetooth daha nelerii kontrol etmeliyim?
Ekranı kontrol et. En ufak bir ışık süzmesi,siyah nokta,ölü piksel olmaması gerek. Oyun oyna bilgisayarı bir güzel zorla. Yoğun bir takılma veya çok düşük FPS almazsan problem yoktur. Sıcaklıklarada iyi bak. Bilgisayarı zorlarken sıcaklıklara bak en fazla 90 derece olmalı.

En önemli konulardan birisi sıcaklık değerleri. AIDA64 ile stress testi yaparak throttling var mı yok mu kontrol etmek gerek.

Geri
Yukarı