Yeni alınan bilgisayarda neler yapılmalı?

Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar aldık bugün Vatan Computer'dan. Şu anda Windows kurmak gerekiyor onu yarın sabah halledebilirsem halledeceğim. Windows'u kurduktan sonrada neler yapmam gerek ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın programları kur. Sürücüleri güncelle ve bilgisayarın tadını çıkar. Ekstra şeyler zamanla gelecek aklına.

Bilgisayarı kesinlikle açar açmaz Windows Update ile güncelleme yap. Diğerlerini en son.

Hayırlı olsun, BIOS güncellemerini kontrol et bi' bios güncelle yeni sürüm varsa, sürücüleri Windows'un kurduğu gibi bırakma güncel olanları firmaların sitelerinden indir (Anakartın MSI ise MSI Live Update kullanabilirsin), istediğin programları yükle, mail hesaplarını girebilirsin Windows 10'un Posta uygulamasına; ben çok işlevsel buluyorum, Windows'un ayarlarını kurcalayıp kafana göre ayarla ve son olarak keyfini çıkar.

Benim her format sonrası yaptıklarımın listesini yazayım belki yardımcı olur.
-Windows Update işlemi
-Ekran kartı güncellemesi (Diğer güncellemelerin çoğunu Windows Update'ten temin ettiğim için ihtiyacım kalmıyor.)
- Microsoft Visual C++ Redistributable All in One
- Daemon Tools Lite
- Microsoft Office
- WinRAR
- Mozilla Firefox ve Opera
- Flash Player
- Notepad++
- Cheat Engine
- K-Lite Standard
- IDM
- DirectX 9
- CCleaner
- Auslogics BoostSpeed
- Adobe Photoshop
- uTorrent
- Skype 7.40

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı