Yeni alınan Corsair 4000D kasanın güç tuşu çalışmıyor

2rakam9harf

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Corsair 4000D model kasa aldım. Monitör ve RAM harici tüm bağlantıları yaptım ve kasanın çalışıp çalışmadığını denemek istedim. Güç tuşuna bastığımda kasaya elektrik gelmedi. PWR portuna kısa devre yapmayı denediğimde ise elektrik geldi ve çalıştı.
Daha sonra problemin portta veya port bağlantısında mı yoksa güç tuşunun kablosunda mı olduğunu anlamak için res düğmesinin kablosunu.

PWR portuna bağlayıp reset tuşu ile bilgisayarı açmaya çalıştığımda açıldı.
Yani benim anladığım kadarıyla Power tuşunun kablosunda bir sıkıntı var. Ama aynı zamanda Power pled kablolarını taktığımda onlar da çalışmıyor, güç tuşuna ışık da gelmiyor.
Dediğim gibi kasayı yeni aldım ve küçük bir problem olsa da can sıkıcı. Sizce iade etmeli miyim, ya da benim yanlış yaptığım bir şey olabilir mi?

IMG-20231215-WA0002.jpeg

Bence direkt iade et, yenisini yollasınlar. Ben itopya'dan kasa almıştım, kasanın fanlarındaki rainbow ışıklarının kablosu ezilmiş, doğru çalışmıyordu. Uğraştım, bir şekilde hallettim. Plastik kelepçeyle sıkıştırdım anca öyle çalıştı. Ama sen bunlarla uğraşmak zorunda değilsin. Zamanın varsa, acelen yoksa iade et. Ben iade etmediğim için pişmanım. Bazen kasayı temizlemek istediğim zaman yine temassızlık olduğu için bazen ışıklarda sorun oluyor nadiren de olsa.

Bence direkt iade et, yenisini yollasınlar. Ben itopya'dan kasa almıştım, kasanın fanlarındaki rainbow ışıklarının kablosu ezilmiş, doğru çalışmıyordu. Uğraştım, bir şekilde hallettim. Plastik kelepçeyle sıkıştırdım anca öyle çalıştı. Ama sen bunlarla uğraşmak zorunda değilsin. Zamanın varsa, acelen yoksa iade et. Ben iade etmediğim için pişmanım. Bazen kasayı temizlemek istediğim zaman yine temassızlık olduğu için bazen ışıklarda sorun oluyor nadiren de olsa.

Yanlış kurulumdan kaynaklı bir sorun olmadığına emin olursam iade edicem sanırım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı