Çözüldü Yeni alınan G.Skill RAM çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda Kayaa

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim şu şekil:

RTX 3080 Ti.
Ryzen 9 5950X.
B550 Gaming Plus.

2x16 Corsair Vengeance RGB RAM'lerim vardi. Bunlar bozuldu. Bunun yerine 2x8 bir RAM'lerim vardi. Onlari kullaniyordum. Ardindan asagidaki RAM'i aldim. Fakat eski RAM'imi de (2x16 olani) takiyorum calismiyor. Ama 2x8 olanin ikisi de calisip tam giriyor slota. Digerleri tam girmiyor.
Sorun anakartim da mi? Eger oyleyse tum bu parcalara uyumlu bir anakart önerir misiniz?

İşlemciniz de DDR5 desteklemiyor. Ya RAM'i değiştireceksiniz ya da anakart ve işlemciyi.

Tamam islemciyide değiştireceğim anakartida ve Power supplyide yetersiz buluyorum sana zahmet bana bunlar hakkinda bir öneri yapar misin? Diger urunleri biliyorsun zaten kasayida degistirebilirim şu ankinin adini bilmiyorum sogutucum da Arctic Liquid Freezer 240mm.

Tamam islemciyide değiştireceğim anakartida ve Power supplyide yetersiz buluyorum sana zahmet bana bunlar hakkinda bir öneri yapar misin? Diger urunleri biliyorsun zaten kasayida degistirebilirim şu ankinin adini bilmiyorum sogutucum da Arctic Liquid Freezer 240mm.

Bütçe belirtip konu açmanız daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı