Yeni alınan GT 740 sistem Valorant'ta mavi ekran verip CS'de 20 FPS veriyor

Sisteminiz tahminimce CS2'de en fazla 45-50 FPS alır (bence). Valorant açılmama sebebi driver ile alakalı olabilir. Format atıp Driver'ları (özellikle ekran kartı driver'ı) elinizle yeniden yüklemeyi deneyin. Format attıktan sonra AtlasOS veya ReviOS gibi Playbook'lar deneyerek veya Azurite çalıştırarak performans artışı elde edebilirsiniz.

Sisteminiz tahminimce CS2'de en fazla 45-50 FPS alır (bence). Valorant açılmama sebebi driver ile alakalı olabilir. Format atıp Driver'ları (özellikle ekran kartı driver'ı) elinizle yeniden yüklemeyi deneyin. Format attıktan sonra AtlasOS veya ReviOS gibi Playbook'lar deneyerek veya azurite çalıştırarak performans artışı elde edebilirsiniz.

Alamaz o FPS'leri 20-25 alması normal.

Öncelikle selamünaleyküm, ben yeni bir PC aldım. 16 RAM, GT 740 4 GB ekran kartı, i7 860 işlemci. Ama oyun oynatmıyor. En basitinden Valorant girmek istiyorum, ya mavi ekran yiyorum ya da kendi kendine kapanıyor. YT'de aynı sistemle oynayanlara bakıyorum, 120-150 arası FPS alıyorlar. CS de aynı, 20 FPS falan alıyorum. Neden böyle oluyor acaba? Biliyorum, PC çöp de, en azından bir iki oyun oynarım.

Normal sistem yetmiyor olabilir.

Sistem cidden eski ve pek işlevsel olmayan bir sistem, umarım 7-8k ya her şey dahil satılan uyduruk sistemlerden almamışsınızdır. Öyle sistemleri almak ile paranı çöpe boşaltmak aynı şey çünkü.

Sisteminiz tahminimce CS2'de en fazla 45-50 FPS alır (bence). Valorant açılmama sebebi driver ile alakalı olabilir. Format atıp Driver'ları (özellikle ekran kartı driver'ı) elinizle yeniden yüklemeyi deneyin. Format attıktan sonra AtlasOS veya ReviOS gibi Playbook'lar deneyerek veya azurite çalıştırarak performans artışı elde edebilirsiniz.

Ben R3 3100 le 120 FPS'i maksimum; minimum 50 FPS'yi görüyor bu sistem 40-50 vermesi mümkün değil bence ama denemekte fayda var.

Ben R3 3100 le 120 FPS'i maksimum; minimum 50 FPS'yi görüyor bu sistem 40-50 vermesi mümkün değil bence ama denemekte fayda var.

Evet denemekte fayda var özellikle dediğim program veya playbooklardan birini denerse o FPS'lere ulaşma olasılığı epey yükselir.

Yeni konular

Geri
Yukarı