Yeni alınan hard disk gözükmüyor

Tamamdır, tekrar disk part üzerinden kontrol edin. Disk part da gözükmüyor ise HDD arızalı olabilir. Başka PC de deneyin olmaz ise bozuk olabilir.
1692125759380.png

Bu şekilde. Diğer harddiski çıkartıp deneyeceğim bir de.

SATA kablosunda veya güç kablosunda sorun olabilir. Kabloları, çalıştığına emin olduğunuz SSD ya da HDD'ye takın bakalım çalışıyorsa kabloda problem yoktur o zaman HDD'niz bozuk demektir.

SATA kablosunda veya güç kablosunda sorun olabilir. Kabloları, çalıştığına emin olduğunuz SSD ya da HDD'ye takın bakalım çalışıyorsa kabloda problem yoktur o zaman HDD'niz bozuk demektir.
Eski harddiskim çalışıyor, şimdi eski harddiskimi bağladığım kabloyla yeni aldığımı denedim. Yine aynı, her yerde gözüküyor ama kullanamıyorum.
Partition Manager ile biçimlendirmeyi deneyin. BIOS'ta görünüyorsa montajında sorun yoktur.
Deniyorum.

Partition Manager ile biçimlendirmeyi deneyin. BIOS'ta görünüyorsa montajında sorun yoktur.
Denedim ama orda da harddisk görünmüyor, ben alttaki görselden kaldır butonuna bastım, o yüzden olabilir mi?
1692126499378.png

Eski hard diskim çalışıyor, şimdi eski hard diskimi bağladığım kabloyla yeni aldığımı denedim. Yine aynı, her yerde gözüküyor ama kullanamıyorum.

Deniyorum.

Denedim ama orada da hard disk görünmüyor, ben alttaki görselden kaldır butonuna bastım, o yüzden olabilir mi?Eki Görüntüle 1904269

Belki işine yarar.

Belki işine yarar.
Gözüküyor burada harddisk, şimdi taratmayı başladım, sonlanınca yazacağım.

Belki işine yarar.
Bundan başka bir çözüm yok mu? Baya uzun sürüyor ve işe yaramıcak gibi.

Depolama alanı ayarlarından havuzu silip tekrar oluşturdum düzeldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı