Yeni alınan hazır sistem BIOS'a girmiyor

Mematibaş1

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadaşım yeni hazır sistem aldı BIOS'a girmiyor hatta ekranda no signal işareti geliyor. Monitör manuel menüsü çalışıyor kabloları çıkar tak yaptırdım olmadı içini açmadı garanti dışı kalır diye.

Arkadaşlar arkadaşım yeni hazır sistem aldı BIOS'a girmiyor hatta ekranda no signal işareti geliyor. Monitör manuel menüsü çalışıyor kabloları çıkar tak yaptırdım olmadı içini açmadı garanti dışı kalır diye.

Sistem özelliklerini ya da sistemin linkini vermelisiniz.
Buradaki kişiler kain değiller.

Sistemi belirtin. No signal hatası alıyor olmasının sebebi görüntü kablo bağlantısında sorun veya ekran kartı bağlantısında bir sorundan dolayı olabilir. Konunun çözümüne ulaşabilmemiz için ayrıntılı bilgi gerekiyor.

Hocam ekran kartı rx570 mi ne uzaktan konuşuyoruz pek bir bilgisi yok anlattı bilmiyor

Sistemi belirtin. no signal hatası alıyor olmasının sebebi görüntü kablo bağlantısında sorun veya ekran kartı bağlantısında bir sorundan dolayı olabilir. Konunun çözümüne ulaşabilmemiz için ayrıntılı bilgi gerekiyor.

Ekran kartı RX570 pek bir bilgisi yok uzakta Anakartin modelini de bilmiyor

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla anakart BIOS'u güncel değil. Arkadaşınıza bilgisayarı açmaya çalışırken anakart üzerindeki Debug Led ışıklarından hangisi yanıyor diye. Tahminimce CPU ışığı yanıyordur. Evkur gibi bir yerden bilgisayar alarak başta hata yapmış zaten. Güncel olmayan BIOS'a Ryzen 5 4500 gibi bir işlemci koyup yollamış olmaları gerekiyor. Anakartın sitede A320 chipset olduğunu gördüm, BIOS güncel değilse kullanamaz. Ayriyeten bu sisteme bu fiyatı verdiyse gerçekten yazık etmiş. Bu bütçeyle bu sistemden en az x1.5-2 kat güçlü sistem alınabilirdi. Mimarisi eski bir ekran kartı, bu bütçeye göre zayıf bir işlemci, neidüğü belirsiz kasa ve güç kaynağı ve A320 anakart... Yazık gerçekten!

Anladığım kadarıyla anakart BIOS'u güncel değil. Arkadaşınıza bilgisayarı açmaya çalışırken anakart üzerindeki Debug LED ışıklarından hangisi yanıyor diye. Tahminimce CPU ışığı yanıyordur. Evkur gibi bir yerden bilgisayar alarak başta hata yapmış zaten. Güncel olmayan BIOS'a Ryzen 5 4500 gibi bir işlemci koyup yollamış olmaları gerekiyor. Anakartın sitede A320 chipset olduğunu gördüm, BIOS güncel değilse kullanamaz.

Bende oni düşünüyordum hocam eski bir işlemci takıp BIOS'u guncellemesi gerek

BIOS sürümü F14 ve üstü değilse görüntü alamaz. Siteden kontrol ettim şimdi.

Bknz;

Tahminimce BIOS sürümü F2 veya F13... Dediğim gibi eski bir işlemciyle BIOS güncellemesi gerekiyor. Evkur gibi bir yerden sistem alınması halinde bunun yaşanması normal. Neden diye soracak olursanız, anakartın fabrika çıkışı BIOS'u üretime tarihine göre değişir. Evkur tarzı her şeyi satan yerler, belli stoklarla böyle sistemleri koyarlar satışa. Bahsettiğimiz anakartın çıkış tarihi 2020 iken, işlemcinin çıkış tarihi 2022... Yani anakart eğer işlemci çıkmadan önceki sürüm kullanıldıysa veya fabrika çıkışlı F14 sürümünün altındaysa bu durum normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı