Yeni alınan hazır sistem reset atıyor ve kendi kendine uykudan uyanıyor

Syberx

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Henüz yeni bir hazır sistem bilgisayar aldım. Sistem çalışıyor fakat kasadaki fan ışıklarından biri hariç diğerleri çalışmıyordu, problemi firmaya yazdım teknik servisine yönlendirdi.
Bilgisayar uyku modundayken odanın lambasını açtığımda bilgisayar kendiliğinden uyanıyor; şaka değil, odadaki lamba anahtarına dokunduğumda bilgisayar da açılıyor.
Bilgisayar iki defa dondu ve kendiliğinden yeniden başladı.
Yeni aldığım bir üründe böyle problem yaşamak can sıkıcı, sizce ne yapmalıyım; sistemi servise mi vermeliyim yoksa iade mi edeyim?

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Akım korumalı priz alıp öyle deneme yapacağım. Olmazsa iade edeceğim.

Sistem bu şekilde; AMD 7500F, RTX 4060, A620M-K, Thermaltake s200.

Hocam en önemlisi güç kaynağından bahsetmemişsin. BIOS pili tak-çıkar denedin mi? RAM adedi 2 SSE teke düşürüp denedin mi? Tüm kabloların doğru bağlandığından emin misin? Kısa devre yapan bağlantı olabilir. Geçen kasa değiştim Type-C destekli kasa aldım Type-C bağlantısı kısa devre yaptı mesela açıyorum görüntü gelmiyor kendi kendine kapanıyor Type-C bağlantısını çıkarınca görüntü geliyor.

Arkadaşımın sisteminde de odanın ışığını kapatıp açınca monitör gidip geliyordu. Tesisat sorunu çıktı. Tesisatı kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı