Çözüldü Yeni alınan laptopta otomatik parlaklık artıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Srhtt

Decapat
Daha fazla  
Bugün aldığım dizüstü bilgisayarıma önce Windows 10 işletim sistemi yükledikten sonra tüm sürücüleri sorunsuz kurdum.

Film sitelerinde veya YouTube'da bir şey izlerken bir anda parlaklık artıp düşüyor sinir bozucu, bunu daha iyi anlatmak icin sekmeler arası geçişlerde göreceksiniz zaten.

Son düzenleme:
Çözüm
Dinamik ışıklandırma olabilir mi peki? Windows 11 de yeni gelen özellik.
W10 kullanıyorum sanırım çözdüm sorunu başka tarayıcı da yapmadı tek chrome de yapıyor ilginc

Parlaklığı otomatik değişince manüel olarak kullandığınız parlaklığa getirin. Böylece bir dahaki sefere o parlaklıkta açıyor.
Yok hocam dediğinle alakasi yok tarayıcı değişince düzeldi :D chrome sifirladim yine aynı ilginç şekilde onda yapıyor tek.
Hocam laptopta sıkıntı yok oyunda falan sabit renk ama videolarda otomatik kontrast ekliyor gibi. AMD ayarları da kurcaladim bulamadim.
Evet şimdi hatırladım. Parlaklığı kısınca veya artınca manüel olarak kullandığın parlaklığa getir, bunu hatırlayıp o parlaklıkta açıyor sonraki sefer.

Evet şimdi hatırladım. Parlaklığı kısınca veya artınca manüel olarak kullandığın parlaklığa getir, bunu hatırlayıp o parlaklıkta açıyor sonraki sefer.
Nasıl yani hocam anlamadım? Siz özel renk ayarlari yaptınız mi amd'den kendi default ayarlari cok soluk geldi bana.

Hocam AMD performans ayarında ise o olabilir. Kontrol panelinde ki güc ayarlarından sadece dengeliye alın yoksa siz yapın. AMD planında kalmasın.

Yok hocam onunla alakali değil ya sadece videolarda yapıyor bunu mesela masaüstünde veya Chrome de dolaşırken yapmıyor.

Nasıl yani hocam anlamadım? Siz özel renk ayarlari yaptınız mi amd'den kendi default ayarlari cok soluk geldi bana.

Yok hocam onunla alakali değil ya sadece videolarda yapıyor bunu mesela masaüstünde veya Chrome de dolaşırken yapmıyor.
Parlaklığı otomatik değişince manüel olarak kullandığınız parlaklığa getirin. Böylece bir dahaki sefere o parlaklıkta açıyor.

Nasıl yani hocam anlamadım? Siz özel renk ayarlari yaptınız mi AMD'den kendi default ayarlari cok soluk geldi bana.

Dinamik ışıklandırma olabilir mi peki? Windows 11 de yeni gelen özellik.

Yeni konular

Geri
Yukarı