Yeni alınan M.2 SSD çok ısınıyor

Muhammed0147

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
KİOXİA-EXCERIA G2 1TB M2 SSD
Anakart
Gigabyte b450m-h
Daha bugün gelen M.2 SSD'me Steam de bulunan oyunlarımı aktarıyordum. Sistemim yavaşlamaya başladığını fark edip M.2 SSD'nin sıcaklığını kontrol edeyim dedim. Yaklaşık 200 GB'lık bir dosya aktarımı yapıyordum ve daha işlemin yarısındayken SSD'nin 73 dereceye ulaştığını gördüm. Ne yapmalıyım? ( Gigabyte B450M-H anakart kullanıyorum, Adana'da yaşıyorum )

Bu SSD fazla ısınıyor. Benimki de 74 dereceyi görmüştü test sırasında.

image.png

Şunu alıp taktım, 61'i geçmiyor artık.

1689851503925.png

Hava akışı kötü galiba.

MSI MAG Force 100M kasasını kullanmaktayım.

Eki Görüntüle 1869655

Eki Görüntüle 1869658

Hemen sipariş ediyorum. Çok teşekkür ederim.

Dandik bir kasa o da, diğer donanımların sıcaklığı nedir? Genel olarak tüm donanımlar normalin üzerinde seyrediyorsa M.2'ye de etki eder tabii.

Ekran kartım 75-80 derecelerde dolanıyor. Geçenlerde R5 5600 işlemcim yüksek ısı yüzünden sistemimi yeniden başlamsına sebep olduğu için ona da bir soğutma aldım. Şu an işlemcim boşta 50 yük altında maksimum 75 dereceleri görüyor. Sistemimde takılı olan SSD 34, HDD ise 44 derecelerde dolanıyor.

Ekran kartım 75-80 derecelerde dolanıyor. Geçenlerde R5 5600 işlemcim yüksek ısı yüzünden sistemimi yeniden başlamsına sebep olduğu için ona da bir soğutma aldım. Şu an işlemcim boşta 50 yük altında maksimum 75 dereceleri görüyor. Sistemimde takılı olan SSD 34, HDD ise 44 derecelerde dolanıyor.

Boğuluyor biraz kasa normaldir, iç hacmi çok düşük sirkülasyonu da kötü. Bir yan kapağı açarak dene eğer sıcaklıklarda ciddi bir düşüş oluyorsa kasayı da değiştirmek iyi gelebilir.

Boğuluyor biraz kasa normaldir, iç hacmi çok düşük sirkülasyonu da kötü. Bir yan kapağı açarak dene eğer sıcaklıklarda ciddi bir düşüş oluyorsa kasayı da değiştirmek iyi gelebilir.

Şu an o dediğinizi yapabilecek durumda değilim maalesef :(.

Eki Görüntüle 1869655

Eki Görüntüle 1869658

Bu ürünü şu an sipariş ettim ama aklıma bir şey takıldı. Bu ürün gelene kadar SSD'yi bu şekilde kullanmam bir sorun teşkil eder mi?

Şu an o dediğinizi yapabilecek durumda değilim maalesef :(.

En azından kapak açık testini yapabilirsin, sıcaklıklar hiç değişmez ya da 2-3 derece düşer sorun yoktur. Ama 10 derece hatta daha fazla düşüyorsa en azından "bu kasa ileride değişmeli" diye notunu alırsın kenara.

Yeni konular

Geri
Yukarı