Çözüldü Yeni alınan MacBook Air nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shouz

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dayım kendisine MacBook Air almış bilgisayarda işletim sistemi yok güç tuşuna basılı tutup menüye girdim orada sadece options ayarı gözüküyor herhangi bir diskte gözükmüyor ne yapmam gerek?

MacBook hakkında bilgim yok.

Çözüm
  1. İlk olarak, MacBook Air'inizi kapatın.
  2. Güç düğmesine basın ve ardından "Options" (Seçenekler) menüsüne giriş yapın.
  3. Menüde, "Disk Utility" (Disk Yardımcısı) seçeneğini bulun ve bu seçeneği seçin.
  4. Disk Utility açıldığında, sol tarafta bulunan disklerin listesini göreceksiniz. Eğer bir disk görünmüyorsa, sol üst köşede bulunan "View" (Görünüm) menüsünden "Show All Devices" (Tüm Cihazları Göster) seçeneğini seçin.
  5. Diskiniz görünmeye başladığında, bu diski seçin ve sağ üst köşede bulunan "Erase" (Sil) seçeneğine tıklayın.
  6. Karşınıza çıkan pencerede, diski yeniden biçimlendirmek için gerekli ayarları yapın. Genellikle "Mac OS Extended (Journaled)" dosya sistemini ve bir isim belirleyin.
  7. "Erase" (Sil) düğmesine tıklayarak işlemi başlatın.
  8. Diskiniz biçimlendirildikten sonra, çıkış yapın ve MacBook Air'inizi tekrar başlatın.
  9. Yeniden başladıktan sonra, macOS işletim sistemini yüklemek için "Options" (Seçenekler) menüsünden "Reinstall macOS" (macOS'u Yeniden Yükle) seçeneğini seçin ve işlemi tamamlayın.
Bu adımları takip ederek, MacBook Air'inize işletim sistemi kurabilir ve sorunu çözebilirsiniz.
  1. İlk olarak, MacBook Air'inizi kapatın.
  2. Güç düğmesine basın ve ardından "Options" (Seçenekler) menüsüne giriş yapın.
  3. Menüde, "Disk Utility" (Disk Yardımcısı) seçeneğini bulun ve bu seçeneği seçin.
  4. Disk Utility açıldığında, sol tarafta bulunan disklerin listesini göreceksiniz. Eğer bir disk görünmüyorsa, sol üst köşede bulunan "View" (Görünüm) menüsünden "Show All Devices" (Tüm Cihazları Göster) seçeneğini seçin.
  5. Diskiniz görünmeye başladığında, bu diski seçin ve sağ üst köşede bulunan "Erase" (Sil) seçeneğine tıklayın.
  6. Karşınıza çıkan pencerede, diski yeniden biçimlendirmek için gerekli ayarları yapın. Genellikle "Mac OS Extended (Journaled)" dosya sistemini ve bir isim belirleyin.
  7. "Erase" (Sil) düğmesine tıklayarak işlemi başlatın.
  8. Diskiniz biçimlendirildikten sonra, çıkış yapın ve MacBook Air'inizi tekrar başlatın.
  9. Yeniden başladıktan sonra, macOS işletim sistemini yüklemek için "Options" (Seçenekler) menüsünden "Reinstall macOS" (macOS'u Yeniden Yükle) seçeneğini seçin ve işlemi tamamlayın.
Bu adımları takip ederek, MacBook Air'inize işletim sistemi kurabilir ve sorunu çözebilirsiniz.

Çözüm
Sonradan ayarlara girip işletim sistemini kurmuştum zaten konu henüz onaylanmamışken çözümü de işaretlemiştim konu açılmasın diye ama açılmış.
Yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı