Çözüldü Yeni alınan PC'den plastik kokusu geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammet Akgöz

Kilopat
Yer
İstanbul/Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce gaming.gen.tr den bir kasa aldım. Kasa yük altındayken ekran kartları fanları çalışmaya başlıyor ve sıcak bir buhar ile plastik kokusu geliyor. Ekran kartının fanlarının dönmediği durumda sorun söz konusu değildir. Sizce bunun sebebi nedir?

Çözüm
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce gaming.gen.tr den bir kasa aldım. Kasa yük altındayken ekran kartları fanları çalışmaya başlıyor ve sıcak bir buhar ile plastik kokusu geliyor. Ekran kartının fanlarının dönmediği durumda sorun söz konusu değildir. Sizce bunun sebebi nedir?
Jelatin olup olmadığını kontrol et. Eğer jelatin yoksa ve plastik GİBİ kokuyorsa o yeni olduğunu için kokuyordur zamanla geçer.
Yeni ürünlerde yük sırasında ısınma nedeniyle plastik kokusu gelmesi normal ama buhar/duman gelmesi hiç iyi işaret değil. Servise danışın, aşırı ısınmadan erimekte olan bir parça olabilir.

Normal fanlardan olabilir kasa fanı yani. Şöyle ki ben tx marka fan almıştım ucuz 14mm hatta fiyat piyasaya göre bayağı uygundu neyse taktım fanları sonra fark ettim ki odam acayip şekilde pis plastik kokusu olmaya başladı. Evde annem falan soruyor nedir bu koku diye dedim bir şey yanıyor herhalde kasa da PSU'ya baktım vs en son fanlar geldi aklıma cidden leş gibi plastik kokuyorlar adi plastikten yapılmış fanlar ısındıkça buram buram kokuyor. Zaten o kadar kalitesiz çıktı ki biri farklı hızda biri farklı. Hemen iade ettim Hepsiburada'dan almıştım sizde bir bakın belki kötü marka fan varsa olabilir.

Sadece plastik kokusu mu var yoksa yanık kokusu çağrışımı da yapıyor mu?

Ayrıca tüm odayı saran bir koku mu yoksa yaklaşınca mı alabiliyorsunuz?

Buhar demişsiniz. Gözle görebildiğiniz bir şey mi gerçekten?

İkinci mesajda önerildiği gibi jelatinler çıkarılmış mı bir kontrol edin.

Yeni ürünlerde yük sırasında ısınma nedeniyle plastik kokusu gelmesi normal ama buhar/duman gelmesi hiç iyi işaret değil. Servise danışın, aşırı ısınmadan erimekte olan bir parça olabilir.
Buhardan kastım, gözle görülür değil. Sıcak havayı kast etmek istedim.

Sadece plastik kokusu mu var yoksa yanık kokusu çağrışımı da yapıyor mu?

Ayrıca tüm odayı saran bir koku mu yoksa yaklaşınca mı alabiliyorsunuz?

Buhar demişsiniz. Gözle görebildiğiniz bir şey mi gerçekten?

İkinci mesajda önerildiği gibi jelatinler çıkarılmış mı bir kontrol edin.
Sadece plastik kokusu var.
Masa başında oturunca alabiliyorum.
Hayır, göz ile görülebilir değil.

Normal fanlardan olabilir kasa fanı yani. Şöyle ki ben tx marka fan almıştım ucuz 14mm hatta fiyat piyasaya göre bayağı uygundu neyse taktım fanları sonra fark ettim ki odam acayip şekilde pis plastik kokusu olmaya başladı. Evde annem falan soruyor nedir bu koku diye dedim bir şey yanıyor herhalde kasa da PSU'ya baktım vs en son fanlar geldi aklıma cidden leş gibi plastik kokuyorlar adi plastikten yapılmış fanlar ısındıkça buram buram kokuyor. Zaten o kadar kalitesiz çıktı ki biri farklı hızda biri farklı. Hemen iade ettim Hepsiburada'dan almıştım sizde bir bakın belki kötü marka fan varsa olabilir.
Sadece ekran kartı fanları çalışınca bu durum oluyor.

Sadece plastik kokusu ile normal ancak buhar/duman vs. geliyorsa sıkıntı vardır. Plastik kokusu aldığınız cihazlar ısındığı zaman genelde 1 ay koku yaratır konsollardada bu durum geçerlidir.

Jelatin olup olmadığını kontrol et. Eğer jelatin yoksa ve plastik GİBİ kokuyorsa o yeni olduğunu için kokuyordur zamanla geçer.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı