Yeni alınan PC'den ses cızırtısı geliyor

DarkSynergy

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ilgimi çekti diğer oyunlarda olmamıştı ama kasadan bir cızırtı geliyor bu oyunu oynarken acaba nedendir? Bir sorun olur mu bilmediğim için soruyorum.

Güç kaynağında olursa ne olur peki? FurMark 10dk testtte 8X sorun olmadı ESC basınca 1-2 saniye cızırdadı. Bir de default 1080 testi yaptım onda ufak tefek oldu sadece. Hades, GTA 5, Valorant, Mount and Blade Bannerlord gibi oyunlarda hiç olmuyordu ilginç.

Benim garantili olmadı gönderirim :D
Ben işlemcinizden geldiğini düşünüyorum. Arka kapağı açıp dinlediniz mi?
Bu arada ekran kartı Coil Whine ile PSU içerisinde ki bobinlerin ses durumu birbirine benzer durumlar. Bobinlerden de tıkırtı ya da cızırtı tarzı sesler gelebilir. Bu sizi yanıltmasın. Bende benzer bir oyunda arayüzde işlemci cızır cızır bağırıyor. Hiçbir oyunda yapmazken işlemciden o sesi alıyorum. Ayrıca kasamı ilk başlattığımda soğuk iken PSU bobinlerden tıkırtı alıyorum 2 dakika sonra düzeliyor.

İşlemcinizin sesini dinleyin, muhtemelen oradan gelecek ses.

Ben işlemcinizden geldiğini düşünüyorum. Arka kapağı açıp dinlediniz mi?
Bu arada ekran kartı coil whine ile PSU içerisinde ki bobinlerin ses durumu birbirine benzer durumlar. Bobinlerden de tıkırtı ya da cızırtı tarzı sesler gelebilir. Bu sizi yanıltmasın. Bende benzer bir oyunda arayüzde işlemci cızır cızır bağırıyor. Hiçbir oyunda yapmazken işlemciden o sesi alıyorum. Ayrıca kasamı ilk başlattığımda soğuk iken PSU bobinlerden tıkırtı alıyorum 2 dakika sonra düzeliyor.

İşlemcinizin sesini dinleyin, muhtemelen oradan gelecek ses.

Yarın kasa kapagını önden açacağım (benim ön tamper cam) oradan dinleyeceğim ciddi bir şey yok gibi duruyor o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı