Yeni Alınan R5 5600 İşlemcide Undervolt Yapmak Sağlıklı mı?

Soykan Soycan

Kilopat
Daha fazla  
Daha sistemi dün aldım, içinde R5 5600 işlemcisi var. FIFA 23'te bile 80-85 derecelere ulaşıyor. Diğer oyunları düşünemiyorum artık. Sizce undervolt yapmalı mıyım?
Ek: AIDA64'te 4 dakikalık stres testinde maksimum 82 derece gördü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha sistemi dün aldım, içinde R5 5600 işlemcisi var. FIFA 23'te bile 80-85 derecelere ulaşıyor. Diğer oyunları düşünemiyorum artık. Sizce undervolt yapmalı mıyım?

Bence undervolt yerine kule tipi bir soğutucu alıp 10 derece civarı düşürebilirsin.

Hocam bende hazır sistem aldım. 5600G vardı içinde R6'de 85 derece görüyordu. Termal macun değiştiğimde düzeldi neden bilmiyorum. Macununuz hazırda varsa bir deneyin, hiç azalmaz ise yeni bir kule tipi almak farz gibi.

Stress testinde 82'ye çıkıp FIFA'da 85'lere çıkması hiç normal değil açıkçası. Undervolt yapabilirsin anakartına göre araştırıp. Isıda düşüş olur.

Stress testinde 82'ye çıkıp FIFA'da 85'lere çıkması hiç normal değil açıkçası. Undervolt yapabilirsin anakartına göre araştırıp. Isıda düşüş olur.
Aslında FIFA'da tam 85 olduğunu söylemem sanırım orda da en fazla 83 olmuştur. Yani stres testinde işlemciyi %100 kullanıp 82 dereceleri görürken, FIFA'da %60 kullanıp yine aynı dereceleri görmesi daha tuhaf sanki. FIFA'da ekran kartı ısısı kasadaki ısıyı arttırdığı için öyle olmuş olabilir mi?

0.15 düşürüp AIDA64'de 10 dakika stres testi yaptım 72 dereceyi geçmedi. Umarım performansta da bir düşür olmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı