Yeni alınan R5 5600 ve RTX 4060 Ti'li sistem açılmıyor

Zirael1252

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Oyun sevdalısı ve öğrenci.
Merhaba, yaklaşık bir hafta önce bir sistem topladım. Şimdi elime ulaştı. Her şeyi monte ettim, güç ışığı var fakat kasa çalışmıyor. Sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anakart: ASUS Prime B550M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti.
RAM'ler: XPG Gammix D30 2x8 GB 3200 MHz.
SSD: Crucial P3 1 TB.
Kasa: Xigmatek lamiya mesh.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    192,2 KB · Görüntüleme: 58
Kabloların hali ne hocam? Kasanın hava akışını ciddi bozacak şekilde hepsini açık tutmuşsunuz. Neden kasaya gizlemediniz? Bu arada görüntü kablosunu ekran kartına taktığınıza emin olun.

Kasa çalışmıyordan kastınız nedir? Fanlar dönüyor mu? Güç ışığı diye neyi kast ediyorsunuz?

Kabloların hali ne hocam? Kasanın hava akışını ciddi bozacak şekilde hepsini açık tutmuşsunuz. Neden kasaya gizlemediniz? Bu arada görüntü kablosunu ekran kartına taktığınıza emin olun.

Şu anda tamamen kasayı çalıştırmaya odaklandım daha sonra güzel bir kablolama yapacağım.

Kasa çalışmıyordan kastınız nedir? Fanlar dönüyor mu? Güç ışığı diye neyi kast ediyorsunuz?

Arkada gördüğünüz turuncu ışıktan bahsediyorum, Power tuşuna bastığımda kasa hiçbir tepki vermiyor.

Şu anda tamamen kasayı çalıştırmaya odaklandım daha sonra güzel bir kablolama yapacağım.

Arkada gördüğünüz turuncu ışıktan bahsediyorum, Power tuşuna bastığımda kasa hiçbir tepki vermiyor.

Edit: Flashtan dolayi gorunmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı