Yeni alınan R7 240 görüntü vermiyor

ozan1991

Decapat
Arkadaşlar detaylı anlatıcam işin içinden çıkamıyoruz. Anlayan biri lütfen yardım etsin.

Bu arada 3. konu açışım geçen hafta ekran kartım yanmıştı görüntü alamıyorduk. Bende gidip R7 240 ekran kartı aldım 0. yanında da +80 550W güç kaynağı aldım.

Şimdi gelelim soruna ekran kartını ve güç kaynağını taktık görüntü alamadık, sorunun ekran kartında olduğunu düşünüp bugün aldığım yere götürdüm. Ekran kartı sorunsuz çalıştı.

Slotumda arıza olabilir mi diye sıradan bir ekran kartı denedik sorunsuz çalıştı. Şimdi sorunda ekran kartında ya da slotta değil bu arada ekran kartından 1 uzun bip 3 kısa bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor.

Az önce bilgisayarcıya verip durumu.
Izah ettim güç kaynağı besleniyor olabilir dedi, bende dedim ki zaten alt sınıf bir ekran kartı bu 300W ile çalıştıranlar var.

BIOS ayarlarına bakacağım dedi farklı işlemci ve farklı anakart ile de deniycez dedi ben kartı almadan önce araştırdım i5 3350P işlemciye çok daha iyi kartlar takabiliyorlar.

Kafam çok karışık ne bilgisayarımış arkadaş sinirlerimi bozdu sıkılmadan okuyup fikir verebilecek varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar detaylı anlatıcam işin içinden çıkamıyoruz. Anlayan biri lütfen yardım etsin.

Bu arada 3. konu açışım geçen hafta ekran kartım yanmıştı görüntü alamıyorduk. Bende gidip R7 240 ekran kartı aldım 0. yanında da +80 550W güç kaynağı aldım.

Şimdi gelelim soruna ekran kartını ve güç kaynağını taktık görüntü alamadık, sorunun ekran kartında olduğunu düşünüp bugün aldığım yere götürdüm. Ekran kartı sorunsuz çalıştı.

Slotumda arıza olabilir mi diye sıradan bir ekran kartı denedik sorunsuz çalıştı. Şimdi sorunda ekran kartında ya da slotta değil bu arada ekran kartından 1 uzun bip 3 kısa bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor.

Az önce bilgisayarcıya verip durumu.
Izah ettim güç kaynağı besleniyor olabilir dedi, bende dedim ki zaten alt sınıf bir ekran kartı bu 300W ile çalıştıranlar var.

BIOS ayarlarına bakacağım dedi farklı işlemci ve farklı anakart ile de deniycez dedi ben kartı almadan önce araştırdım i5 3350P işlemciye çok daha iyi kartlar takabiliyorlar.

Kafam çok karışık ne bilgisayarımış arkadaş sinirlerimi bozdu sıkılmadan okuyup fikir verebilecek varsa sevinirim.
Merhabalar bilgisayarına takılı iken fanlar dönüyor mu ve işlemcinin yada anakartın güncellemeye ihtiyacı var mı tüm sistemini paylaşır mısın bende de aynı kart var ama sıkıntı yaşamadım.

Bence önceki kartın sürücüsü ile bu kartın sürücüsü çakışıyor. DDU ile kartın sürücüsünü bilgisayarından kaldır ve R7 240 için olanı yükle.

Hocam kartın fanı çalışıyor ama görüntü gelmiyor, anakat ASUS'un 75M bilmem ne.

Hocam sürücüyü nasıl sileceğim hiç görüntü yok ki.
Sizce işlemci veya anakart bozulmuş olabilir mi?

Son düzenleme:
Hocam kartın fanı çalışıyor ama görüntü gelmiyor, anakat ASUS'un 75M bilmem ne.

Hocam sürücüyü nasıl sileceğim hiç görüntü yok ki.
Sizce işlemci veya anakart bozulmuş olabilir mi?
Kartı başka sistemde çalıştırmışsınız. Kendi sisteminizde de başka kart denemişsiniz. Fakat 1 uzun 3 kısa bip ekran kartı arızası demektir, ilginçmiş. Başka kartı sisteminize takın. DDU yükleyin, sürücüyü silin. Sistemi kapatın. R7 240'ı takın görüntü verecek mi, deneyin.

Adamın bilgisayarında çalışması, anlık bir tesadüftür muhtemelen.

R7 240'ın sıfırını nereden buldun? Adam sana ikinci el vermiş olmasın. Çünkü daha R7 370'in sıfırını yok piyasada. O işlemciye de R7 370 takarsan daha memnun olursun. O ekran kartıyla yüzlerce oyun bitirmiştim. 2017 ve öncesinde çıkan çoğu oyunu orta ayarda seni üzmeden çalıştırır.

Bu arada o anakartta sağlam olarak çalışan kart AMD mi Nvidia mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı