Yeni alınan RAM'le sistem çalışmıyor

jacobfp

Decapat
Daha fazla  
Anakart
B550 Aorus V2
İşlemci
R5 5600X
Yeni sistem topladım 32 GB Corsair RAM almıştım BIOS'tan hızını yükselttim reset attigimda klavye mouse monitör çalışmıyor. Şu eski RAM'lerimi taktım Kingston 16 GB anakart birini tek okuyor ama sistem çalışıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'unu sıfırla. Ondan sonra tekrar 32 GB RAM'leri takıp bir dene.

32 GB RAM 2x16 şeklindeyse RAM'leri tek tek farklı slotlara takarak dene.

RAM'i düzgün taktığından da emin ol aynısını sistemi yeni aldığım da ben yaşamıştım kıyamıyordum bastırmaya, RAM yuvası kırılacak sanıyordum 2 gün sistemi açamamıştım meğer RAM'i düzgün takmamışım.
İyi oturduğuna emin ol.

RAM'i düzgün taktığından da emin ol aynısını sistemi yeni aldığım da ben yaşamıştım kıyamıyordum bastırmaya, RAM yuvası kırılacak sanıyordum 2 gün sistemi açamamıştım meğer RAM'i düzgün takmamışım.
İyi oturduğuna emin ol.

Yok hocam arkadan anakartı desteklediğiniz sürece bir şey olmaz. Çat sesi gelince tırnak kapanıyor ve oturmuş oluyor.

İyi oturduğuna emin ol.

Evde hazır başka bir sistem daha var 2 sene önce almıştım onda da denedim olmadı. Eski RAM'lari taktım ayrı ayrı takınca çalışıyor ama ikisini aynı anda takınca yine görüntü gelmiyor. Yeni RAM'lari ayri ayrı takınca birinde ekran kartı fanları dönüyor diğerini takinca sadece RGB yanıyor, ekran kartı da çalışmıyor.

Geri
Yukarı