Çözüldü Yeni alınan RX 6700 - R5 5600 sistemde ''No Signal'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rstar232

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem aldım Vatan'dan hazır sistem. Eve geldim, ilk defa açıyorum HDMI ile monitörüme bağladım (AOC) ancak hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Boot menüsü açılmıyor, sistemi elle kapatmayı da istemiyorum açıkçası korkuyorum, ne yapmalıyım?

Sistem özelliklerim:
  • Ekran kartı: RX 6700.
  • İşlemci: R5 5600.
  • Anakart: MSI 520M a Pro.
  • RAM: G.Skill 2x8 3200.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, yeni bir sistem aldım Vatan'dan hazır sistem. Eve geldim, ilk defa açıyorum HDMI ile monitörüme bağladım (AOC) ancak hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Boot menüsü açılmıyor, sistemi elle kapatmayı da istemiyorum açıkçası korkuyorum, ne yapmalıyım?

Sistem özelliklerim:
Kabloyu anakarta değil ekran kartına takmanız lazım.

Sistem özelliklerim:
Kabloyu anakarta değil ekran kartına takmanız lazım.

Çözüm
Anakarta takmışsındır ekran kablosunu. Ekran kartına paralel olan çıkışlardan birisine takacaksın.
sistem şu anda açık güç düğmesinden kapatmaya çekiniyorum, bahsettiğiniz yeri buldum ekran kartının hizasında taktım, sistemi kapatıp tekrar açmayı deneyeyim mi? ilk taktığımda hemen gelmedi görüntü de, çok çekiniyorum ve bilgim yok denecek kadar az kusura bakmayın

Kablonun sağlamlığından emin misiniz? Başka kabloyla deneme şansınız var mı?
2 adet kablom var, 2 sinden birinin çalıştığını düşünüyorum ama bütün dediklerinizi deneyeceğim olmaz ise yeni kablo alacağım

sistem şu anda açık güç düğmesinden kapatmaya çekiniyorum, bahsettiğiniz yeri buldum ekran kartının hizasında taktım, sistemi kapatıp tekrar açmayı deneyeyim mi? ilk taktığımda hemen gelmedi görüntü de, çok çekiniyorum ve bilgim yok denecek kadar az kusura bakmayın
Güç düğmesine basılı tutup kapatabilirsiniz sıkıntı olmaz. Sonra da normal bir şekilde başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı