Çözüldü Yeni alınan Seagate ST1000DM010 diskte "Biçimlendirme başarılı olarak tamamlanmadı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerkPotter

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate ST1000DM010 1TB
Daha yeni bugün aldığım Seagate ST1000DM010 sabit diskimin bugün montajını yaptım, herhangi bir sorun yok, Windows falan görüyor diski. Fakat disk yönetiminden kullanmak için yeni basit birim oluşturduğumda oluşmuyor ve RAW dosya sistemi olarak atıyor. Biçimlendirme başarılı olarak tamamlanmadı diyor bir de. HD Tune'dan aldığım error scan testini de bıraktım hiçbir sorun yok diyor. Yardım eder misiniz?

Ekran Görüntüsü (13).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hddguru yu şu linkten indirin. Kurulmadan çalışan versiyonun linkini ekliyorum.
https://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/HDDLLF.4.40.exe
çalıştırdıktan sonra diski seçin ama biçimlendirmeyin.
Perform quick wipe
yazan çentiksiz bir kutucuk var. çentiği işaretleyin ve Next Next. 1 saniyede bitmesi lazım.

Programı kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatın ve minitool ile tekrar deneyin.
Sorun çözülmez ise garantiye göndermeniz mantıklı olur.

Kanki ne desem beğenirsin. Bu SATA kablosu HDD'ye tam oturmamış ya. Bir söktüm taktım yeniden tık etti bu sefer sorunsuz çalışıyor şu anda.
Minitool ile deneyin.
Programı çalıştırdıktan sonra disk'e sağ tıklayarak önce delete ile partitionu/diski silin ve sol altta apply ile işlemi tamamlayın.
2 aşamada aynı programı kullanarak biçimlendririn. (Apply unutmayın, gözden kaçıyor.)

Minitool ile deneyin.
Programı çalıştırdıktan sonra disk'e sağ tıklayarak önce delete ile partitionu/diski silin ve sol altta apply ile işlemi tamamlayın.
2 aşamada aynı programı kullanarak biçimlendririn. (Apply unutmayın, gözden kaçıyor.)
Kanka bulamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    253,5 KB · Görüntüleme: 5
Disk 1 sağ tık yapınca '' delete veya delete partition'2komutu var. Ben de açtım şu anda.

Ek not/bilgi : Bakın orada sorun olduğu da yazıyor '' bad disk''

Çalıştırdıktan sonra diski seçin ama BİÇİMLENDİRMEYİN.
Perform quick wipe
yazan çentiksiz bir kutucuk var. Çentiği işaretleyin ve next next.. 1 saniyede bitmesi lazım.

Programı kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatın ve Minitool ile tekrar deneyin.

çalıştırdıktan sonra diski seçin ama biçimlendirmeyin.
Perform quick wipe
yazan çentiksiz bir kutucuk var. çentiği işaretleyin ve Next Next. 1 saniyede bitmesi lazım.

Programı kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatın ve minitool ile tekrar deneyin.

Kanki ne desem beğenirsin. Bu SATA kablosu HDD'ye tam oturmamış ya. Bir söktüm taktım yeniden tık etti bu sefer sorunsuz çalışıyor şu anda.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı