Yeni alınan sistem kendi kendine kapanıyor

• Konuyu başlatan nsEnes
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 619

nsEnes

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Yeni kasa topladım ama bir sorunum var bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim, PC'yi çalıştırdığımda ilk önce yarım saat civarında açık kaldı sonra birden sistem kapandı tuşa basınca çalışmadı fişten çıkartıp takınca geldi çok geçmeden tekrar kapandı. Tekrar çalıştırdım Windows hatası verdi (Windows 11). Devam et dedim biraz sonra yine kapandı sorun sizce neden kaynaklanıyor? Yazılımsal bir şey mi yoksa donanımla alakalı bir şey olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

İşlemci fanı kontrol edebilirsin temassızlık var ise, ısınmadan kapatıyor olabilir. Anakart üzerinde doğru girişte takılı mı kontrol etmen fayda sağlayabilir. Siyah ekran ile kapatiyor ise işlemci fan veya Power olma durumu yüksek. Mavi ekran ile kapatiyor ise RAM SSD. Kasa içi montajini tekrar gözden geçirebilirsin.

Sanırım direk elektrik kesiyor çünkü ekran, fanlar falan direk aniden kapanıyor

Kabloları önce kontrol edin derim. Bazen tam oturmadığında olabiliyor. Direk güç kesintisi ile kapanmalar genellikle PSU'ya da anakart ile ilgilidir.
Yarın satın aldığım yere götüreceğim şimdilik kasayi açmayacağım bu yüzden benimde düşüncem PSU dan yana

Sanırım direk elektrik kesiyor çünkü ekran, fanlar falan direk aniden kapanıyor

Yarın satın aldığım yere götüreceğim şimdilik kasayi açmayacağım bu yüzden benim de düşüncem PSU'dan yana

Olabilir benzer bir problemin anakartta olduğunu görmüştüm. Başka bir PSU ile denenir (kolay olan yöntem) ona göre işlem yapılır.

Bende de olmuştu yeni toplama bilgisyarı kurduktan sonra bilgisayarı ilk açtığım an kapanıyordu sorunu çözdüm güç seceneklerine gir sistem soğutma ilkesini etkin yap ve işlemci güç yönetiminin ikisini de %99'a çek veya %98 bir de şu otomatik kapatmaları hiçbir zaman yap.
Ms. Config önyükleme gelişmiş seçeneklerde işlemci sayısı 1 olacak ve hiçbir tik olmayacak önyükleme ekranı dahil.
Son dediğiniz kısmı anlamadım onun dışında dediklerinizi hali hazırda yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı