Yeni alınan sisteme eski SSD takılır mı?

SecretPant

Hectopat
Daha fazla  
Yarın bilgisayarımın kalan parçalarını sipariş edeceğim. Sistemi birleştirince ne yapmam gerek? Şu anki kullandığım Samsung SSD'i yeni sisteme takabilir miyim? Yoksa yeni Windows mu yüklemem gerek? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki yeni Windows kurmadan şuan elimde olan SSD içindekileri tamamen silip taksam çalışır değil mi? Yeniden Windows almak yada sahte Windows kullanmak istemiyorum. Bütçeyi sıkıştırıp aldım zaten.

Peki yeni Windows kurmadan şuan elimde olan SSD içindekileri tamamen silip taksam çalışır değil mi? Yeniden Windows almak yada sahte Windows kullanmak istemiyorum. Bütçeyi sıkıştırıp aldım zaten.

Eğer lisansınız OEM lisansıysa şuanda taktığınızda başta çalışır ancak internet bağlantısı olunca lisans geçersiz olacaktır.

İnternette iso kalıbını bulup temiz bir format atabilirsin internete girdiğindede geçersiz olmaz merak etme. Ben senelerdir orjinal windows'a para verip kullanmadım kullanmamda.
Bütçeni dahada sıkıştırma ssd'yi temizle sonra formatını at rahat ol.

İnternette iso kalıbını bulup temiz bir format atabilirsin internete girdiğindede geçersiz olmaz merak etme. Ben senelerdir orjinal windows'a para verip kullanmadım kullanmamda.
Eğer lisansınız OEM lisansıysa şuanda taktığınızda başta çalışır ancak internet bağlantısı olunca lisans geçersiz olacaktır.
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz.

Peki şimdi format atsam ve format lı SSD yi yeni sisteme taksam direk bilgisayar açılır mı?

Eski cihaz üzerinde format atmak mantıklı olmayacaktır. Windows otomatik olarak eski cihazınızın driverlarını yükler. Yeni cihaza takıp onun üzerinden format atmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı