Yeni alınan sisteme hangi testler yapılmalıdır?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
FurMark yaptım ama 2-3 dk da bitiyor onun için süre ayarlayamadım. Onun dışında hangi testler gerekiyor? Monitör testlerini tamamlamıştım.

Oyun testi yapardım ben olsam direk GTA 5 CS:GO Valorant vesaire.

HeavenBenchmark'ta yapılabilir ama furmark yapmışsınız zaten. HWMonitor üzerinden sıcaklıkları izleyebilirsiniz, haricinde fanları kontrol ettiğiniz uygulamadan RPM testi yapın fanlar bazen bozuk çıkabiliyor.Yeni sisteminizi bilmemek kaydıyla, CPU boşta 35-40, GPU 35-45 derece çalışmalı. Yük altında ise 65 dereceyi geçmemesi lazım tabi sistemi bilmiyorum farazi söylüyorum şuan rakamları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Heavenbenchmark'ta yapılabilir ama FurMark yapmışsınız zaten. HWMonitor üzerinden sıcaklıkları izleyebilirsiniz, haricinde fanları kontrol ettiğiniz uygulamadan RPM testi yapın fanlar bazen bozuk çıkabiliyor. Yeni sisteminizi bilmemek kaydıyla, CPU boşta 35-40, GPU 35-45 derece çalışmalı. Yük altında ise 65 dereceyi geçmemesi lazım tabii sistemi bilmiyorum farazi söylüyorum şu an rakamları.

7600X, Gigabyte B650M DS3H AMD, 6000 MHz DDR5 CL32 RAM, Galax 3060 Ti GDDR6X hocam. FurMark testi 2 3dk sürüyor, süreyi 10dk yapamadım nedense?

7600X, Gigabyte B650M DS3H AMD, 6000 MHz DDR5 CL32 RAM, Galax 3060 Ti GDDR6X hocam. FurMark testi 2 3dk sürüyor, süreyi 10dk yapamadım nedense?
HeavenBenchmark deneyin hocam. Bu arada hevesinizi kaçırmak istemem fakat, 3060 Ti VRAM yönünden düşük kalmış sisteminize. AM5 yeni sistem toplamışsınız zaten sanıyorum ki min. 2-3 sene kullanacaksınız, Güncel oyunlarda ciddi performans sorunları yaşayacaksınız. Tavsiyem; kart daha 0 ayarında iken satıp alabiliyorsanız RX 6800 gibi güçlü soğutucu blokları olan 16GB VRAM sahibi tarzda kartlar alın.

Heavenbenchmark deneyin hocam. Bu arada hevesinizi kaçırmak istemem fakat, 3060 Ti VRAM yönünden düşük kalmış sisteminize. AM5 yeni sistem toplamışsınız zaten sanıyorum ki minimum 2-3 sene kullanacaksınız, güncel oyunlarda ciddi performans sorunları yaşayacaksınız. Tavsiyem; kart daha 0 ayarında iken satıp alabiliyorsanız RX 6800 gibi güçlü soğutucu blokları olan 16 GB VRAM sahibi tarzda kartlar alın.

Biliyorum hocam, 1080p için aldım. Diğer parçalardan kısmamak ve mouse, Dual RAM bütçe ayırmak için, 360Hz monitör ile kullanıyorum. BF 5, Valorant, FIFA gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum. AMD tercih etmek istemedim. İleride bütçem el verirse 4070 takacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı