Yeni alınan sistemin fanının el ile manuel olarak çalışması

Hocam onu hiç denemedim nasıl yapıldığını bilmiyorum zaten sistem bugün geldi egzoz fanı kablosu alttan gidiyor. Nasıl yapılır onu söylerseniz deneyebilirim.

Yani basit bir uygulama anakart üzerinde kasa için fan besleme pinleri oluyor genelde 4 pin, egzoz fanı da onlardan birinde takılı iki sorun olabilir ya fan arızalıdır ya da anakart üzerinde takılı olduğu pin için BIOS üzerinden fan devir ayarlaması yapılmıştır voltaj üzerinden güç vermek için ayarlandıysa voltajı az geliyor ve dönmüyor olabilir elle hareket ettirdiğinizde ilk dönüşle devam ediyordur ona BIOS'tan bakmak lazım ama acemi olduğunuzdan o kısma girmedim.

Dosya Ekleri

• fan 1.png
    fan 1.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 13
Yani basit bir uygulama anakart üzerinde kasa için fan besleme pinleri oluyor genelde 4 pin, egzoz fanı da onlardan birinde takılı iki sorun olabilir ya fan arızalıdır ya da anakart üzerinde takılı olduğu pin için BIOS üzerinden fan devir ayarlaması yapılmıştır voltaj üzerinden güç vermek için ayarlandıysa voltajı az geliyor ve dönmüyor olabilir elle hareket ettirdiğinizde ilk dönüşle devam ediyordur ona BIOS'tan bakmak lazım ama acemi olduğunuzdan o kısma girmedim.
SYS FAN 2 boş duruyor onu görebildim. Aşağıda fotoğraf mevcut.

Hocam fan 1 ve fan 2 boş nereye bağlı bilmiyorum

Dosya Ekleri

• IMG20230427230405.jpg
    IMG20230427230405.jpg
    252,2 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG20230427230359.jpg
    IMG20230427230359.jpg
    293,2 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG20230427230352.jpg
    IMG20230427230352.jpg
    143,4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme: