Yeni alınan SSD'nin değerleri nasıl test edilir?

Parti Şapkası

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD aldıktan sonra sistemimi ona klonlamadan önce orijinalliğini ve okuma-yazma değerlerini öğrenmenin bir yolu var mı? Çünkü klonladıktan sonra değerlerine bakarsam ve bir sorun varsa iade-değişim sürecinde verilerim konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorum. Benim aklımdaki fikir öncelikle sıfırdan bir işletim sistemi kurup o şekilde değerlerine bakmak. Eğer bir sorunu yoksa format atıp klonlama yapmak. Bunun dışında daha basit bir yöntem var mı?

CrystalDiskMark isimli uygulamayla kontrol edebilirsiniz.

Programı biliyorum ancak sistemde halihazırda takılı olan depolama birimini test ettiğini biliyorum. İkincil bağladığım depolama sistemine de içinde işletim sistemi yokken bakılabiliyor mu onu bilmiyorum. O tür bir seçeneği var mı?

Programı biliyorum ancak sistemde halihazırda takılı olan depolama birimini test ettiğini biliyorum. İkincil bağladığım depolama sistemine de içinde işletim sistemi yokken bakılabiliyor mu onu bilmiyorum. O tür bir seçeneği var mı?

Olması lazım.

İşaretli yerden harddiskinizi seçin.
Screenshot_20231224_171244_Chrome.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı