Çözüldü Yeni alınan SSD'ye nasıl Windows kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Kayrak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum için yeni Samsung SATA SSD aldım bugün elime ulaşacak Windows'u nasıl kurabilirim? Şu an laptoptaki HDD'de Windows 10 yüklü tekrardan nasıl yükleyebilirim?

Çözüm
Evet büyük ihtimalle UEFI desteklidir.
BIOS'tan da kontrol ederseniz iyi olur.
BIOS güncellemesi varsa yükseltmeniz de SSD ve UEFI uyumunu arttırır.

Hocam şu an videodaki Windows bilgisayara inme işlemi bitti ve bir sorun çıkmadı SSD bugün yetişemiyor yarın 12-1 gibi getireceğini söyledi kurye arkadaş gelince SSD takıp BIOS'tan UEFI seçip kaydetip PC açıp Windows yükleyeceğim.

Selam Windows'umu kurdum ve gençleştim resmen bu kadar mı fark eder repliği aklıma geliyor ışık hızında açılıyor 14 saniyede açıldı ve eskiden bu süre 1 dakika 30 saniyeydi herkesin yardımları için teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba, laptopum için yeni Samsung SATA SSD aldım bugün elime ulaşacak Windows'u nasıl kurabilirim? Şu an laptoptaki HDD'de Windows 10 yüklü tekrardan nasıl yükleyebilirim?

Gelecek olan SSD HDD birlikte aynı anda kullanacaksan zaten tekrar Windows 10 kurmak için başladığın zaman nereye kuralım diye HDD listesi çıkacak işte oradan SSD olanı seçip kurarsın daha sonra açılınca da eski HDD içinde bilgiler yoksa biçimlendir yapıp formatı atarsın.

Disk klonlama imkanı iyi olur.
Eski HDD'yi depolama amaçlı kullanmak istiyorsanız ya HDD kutusu ya da DVD ROM varsa onun yerine HDD kızağı alın.
Önce SSD'yi bu kutu veya kızağa bağlayıp disk klonlama yapın.
Sonra SSD'yi normal kasa içine, HDD'yi kızak veya kutuya koyup Windows ve önyükleme bölümlerini biçimlendirin.

HDD'ye bir format atacaksın ki Windows 10 HDD'den kalksın. Sonra SSD'ye Windows 10 kuracaksın.

Eğer ikisini de aynı anda kullanacaksan mini tool Partition wizard ile işletim sistemi kopyalayabilirsin.

Arkadaşlar şu anlık 2'sini aynı anda kullanamam sadece SSD'yi almaya param yetti ama 1 ay sonra o aparatı alabilirim ondan sıfırdan Windows yüklemem lazım galiba.(not: SSD linkini atacağım zaten GeForce NOW'dan oynuyorum oyunu depolama sıkıntısı yaşamıyorum ve HDD'yi kullanmakta istemiyorum %30 sağlık durumu var https://www.hepsiburada.com/samsung...e250bw-p-HBV000018XLEO?magaza=SERRA TEKNOLOJİ)

O HDD uçmadan bir format USB'si hazırlayın o zaman.

16 GB'lık USB var ve şu videoyu izliyorum olur mu hocam?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB'lık USB var ve şu videoyu izliyorum olur mu hocam?

Olur.

Bilgisayarınız kaç yıllık?
Eski ise Rufus ile MBR modda yazmak gerekebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı