Yeni alınan televizyonun paneli mi çizik?

phenex

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Yeni bir televizyon aldım ve dün sabah servis tarafından kurulumu gerçekleşti. Gündüz gözüyle bir şey fark etmemiştim fakat akşam eve geldiğimde panele tekrar baktığımda çizik ya da ölü piksel gibi bir şey var ama ne olduğunu anlamadım. Televizyonun sağ alt köşesine kalıyor ve koltukta oturup bakınca belli olmuyor (beyaz ekran şeklinde TV'nin tam ekranını çektim onun da görselini ekledim, o şekilde belli olmuyor) ancak ayakta 1 metre yakınındayken ekrana baktığımda fark ettim, özellikle açık renk görüntüde belli ediyor, normal bir yayın esnasında pek dikkat çekmiyor.
Sorum şu; paneldeki bu şey sizce sonradan büyüyecek ya da sorun yaratacak bir şey mi? Ona göre iadeye göndereceğim fakat bu bir sorun yaratmazsa böyle kullanmaya devam edeyim diyorum çünkü çok dikkat çeken bir durum değil diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalı? Amazon üzerinden almıştım.

IMG-0712.jpg

IMG-0716.jpg

IMG-0715.jpg

3c47195b-b898-4d9d-82dd-44ae9cdab4c7.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet derken, panel çiziği mi bu içten yani dışla alakası yok direk fabrikadan mı böyle gelmiştir? Bu bir sorun yaratır mı ilerde büyür mü? Ne yapayım sizce iade etmek gerekir mi yoksa kalsın mı, çünkü normalde izlerken belli olmuyor uzaktan.

Evet derken, panel çiziği mi bu içten yani dışla alakası yok direk fabrikadan mı böyle gelmiştir? Bu bir sorun yaratır mı ilerde büyür mü? Ne yapayım sizce iade etmek gerekir mi yoksa kalsın mı, çünkü normalde izlerken belli olmuyor uzaktan.
İlerde büyüme gibi bir durum olmaz. Otmu bu büyüsün yahu. Ama yinede hocam ben sizin yerinizde olsaydım değiştirme imkanı olsa değiştirirdim

İlerde büyüme gibi bir durum olmaz. Otmu bu büyüsün yahu. Ama yinede hocam ben sizin yerinizde olsaydım değiştirme imkanı olsa değiştirirdim
Hocam bazıları büyüyor diyor ya hani ekranı silerken falan baskı uyguladıkça vs artarsa diyerek sordum. Yoksa sulamıyoruz yani büyüsün diye. :))

Hocam bazıları büyüyor diyor ya hani ekranı silerken falan baskı uyguladıkça vs artarsa diyerek sordum. Yoksa sulamıyoruz yani büyüsün diye. :))
Hocam şimdi bana bu çizik dıştan ekranın üzerinde gibi geldi. Eğer öyleyse silerken birşey olmaz fakat ekranın içinde bir sorunsa ölü piksel demişsiniz ama ölü piksel değil ölü piksel kare kare şeklinde olur ve sildikçe büyümez . Ekranın içinde başka bir sorunsa orasını bilemem. Yinede değiştirmenizi tavsiye ederim ufak bi çizik olsa dahi sorunlu ürünü temin etmişler.

Hocam şimdi bana bu çizik dıştan ekranın üzerinde gibi geldi. Eğer öyleyse silerken birşey olmaz fakat ekranın içinde bir sorunsa ölü piksel demişsiniz ama ölü piksel değil ölü piksel kare kare şeklinde olur ve sildikçe büyümez . Ekranın içinde başka bir sorunsa orasını bilemem. Yinede değiştirmenizi tavsiye ederim ufak bi çizik olsa dahi sorunlu ürünü temin etmişler.
Anladım bilmiyorum sıfır kapalı kutuydu kozmetik olarak başka bir sıkıntı görünmüyor zaten. Açıkcası değiştirip iade bekleme, yenisini almak falan ve tekrar servis gelip kurması gözümde büyüyor. Emin olmak istedim bilemedim, Sorun dıştan değil ayrıca gözlemlediğim kadarıyla.

Anladım bilmiyorum sıfır kapalı kutuydu kozmetik olarak başka bir sıkıntı görünmüyor zaten. Açıkcası değiştirip iade bekleme, yenisini almak falan ve tekrar servis gelip kurması gözümde büyüyor. Emin olmak istedim bilemedim, Sorun dıştan değil ayrıca gözlemlediğim kadarıyla.
Hocam teknolijik bir ürünü alırken bence mağzadan gidip almanız daha sağlıklı. Kargodan gelirken neler olup bittiğni bilmiyorsunuz. Fakat magzadanda alırken aynı sorun; faturası kesilmeden kutuyu açmıyorlar, parayı ödedikten sonrada açıyorlar bakıyorlar testlerini yapıyorlar sıkıntı çıkarsa servise götürün diyorlar. Yani uzadıkça uzuyor. Size kalmış servislerle uğraşmakmı istersiniz yoksa iadeyi beklemeklemi

Anladım hocam sizce servisi arayım mı peki dün kuranları? Böyle bir şey fark ettim ilerde sorun yaratır mı yoksa iade edeyim mi sizce diye onlara sormam nasıl olur ?

Anladım hocam sizce servisi arayım mı peki dün kuranları? Böyle bir şey fark ettim ilerde sorun yaratır mı yoksa iade edeyim mi sizce diye onlara sormam nasıl olur ?
Hocam kuran kişilere sormanız daha iyi olur ama onlar iade için bir yetkileri yok. Yani aslında onlarda tamamen satıcının veyahut kargocunun sorunu olduğu biliyorlar. Son söz amazonda satıcıda iade konusunda. Yani arayın konuşun birde onlardan bilgi alalım🙂

Geri
Yukarı